PHP

php چیست؟

PHP چیست؟پی اچ پی چیست؟مخفف php چیست
PHP مخفف (Hypertext Preprocessor) یک زبان برنامه نویسی متن باز با استفاده گسترده است که به طور خاص برای توسعه وب مناسب است و می تواند در HTML جاسازی شود.

خوب است اما این به چه معناست؟ یک مثال:

مثال شماره 1 را نگاه کنید که یک مثال مقدماتی می باشد:

<!DOCTYPE html>
<html>
  <head>
    <title>Example</title>
  </head>
  <body>

    <?php
      echo "Hi, I'm a PHP script!";
    ?>

  </body>
</html>

به جای دستورات زیاد برای خروجی HTML (همانطور که در زبان C یا Perl مشاهده می شود) ، صفحات PHP حاوی HTML با کد جاسازی شده است که “چیزی” را انجام می دهد (در این مورد ، خروجی “سلام ، من یک اسکریپت PHP هستم!”). کد PHP در دستورالعمل های ویژه شروع php ؟>و پایان پردازش <؟ قرار دارد که به شما امکان می دهد به “حالت PHP” بروید و از HTML خارج شوید.

آنچه باعث تمایز PHP از سایر زبان ها مانند جاوا اسکریپت در سمت کلاینت می شود این است که کد ها در سرور اجرا شده و یک فایل HTML تولید می شود و به کلاینت ارسال می شود و کلاینت نتیجه اجرای اسکریپت را دریافت خواهد کرد اما اساسا نخواهد فهمید که چه کدی اجرا میگردد.شما همچنین میتوانید وب سرور خود را برای پردازش تمام فاایل های HTML پیکربندی کنید در این صورت برای کاربران راهی وجود ندارد تا به نوشتار کد شما پی ببرند.

بهترین چیز در استفاده از PHP این است که برای یک تازه وارد بسیار ساده است ، اما بسیاری از ویژگی های پیشرفته را برای یک برنامه نویس حرفه ای ارائه می دهد. از خواندن لیست ویژگی های طولانی PHP نترسید. می توانید در مدت زمان کوتاهی وارد PHP شوید و در عرض چند ساعت شروع به نوشتن اسکریپت های ساده کنید.اگرچه توسعه PHP بر روی اسکریپت نویسی سمت سرور متمرکز است ، اما می توانید کارهای بیشتری با آن انجام دهید.

برای خواندن مقاله network sockets یا سوکت های شبکه بر روی لینک کلیک کنید

کلمات کلیدی:php چیست؟،پی اچ پی چیست؟،مخفف php چیست

آرش مرادوند

آرش مرادوند حدود 3 سالی هست که در زمینه برنامه نویسی و تولید محتوا و سئو به صورت تخصصی فعالیت می کند و علاقه زیادی به کسب تجربه در زمینه بازاریابی اینترنتی و تجارت الکترونیک دارد، آرش یک کارآفرین خستگی ناپذیر است و با انرژی حیرت انگیزی تمام قسمت های ارور وب را توسعه می دهد، آرش به سبک حرفه ای و انحصاری خود زندگی می کند و خط فکری خاصی را همیشه دنبال می کند، او رفتار هایی کاملا متفاوت نسبت به سایر مدیرانی که تا به حال دیده اید دارد...

دیدگاهتان را بنویسید

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا