اطلاعات عمومی

10 تفاوت بین رایانه های ویندوزی و رایانه های مک

تفاوت بین مک و ویندوز

در گذشته اگر می خواستید در وسط یک کنفرانس بزرگ فناوری شرکت کنید و فریاد بزنید “Mac ها خراب شده اند” یا “اپل مقرر می کند ، مایکروسافت بوی بد می دهد” ، می توانید یک شورش را آغاز کنید. درگیری بین طرفداران اپل و طرفداران ویندوز در محوطه دانشگاه ، شبکه های اجتماعی و تابلوهای پیام اینترنتی شدت گرفت. اگرچه به نظر می رسد داغ ترین روزها در جنگ های شعله ور بین دو سکو سپری شده است ، اما هر دو سکو دارای طرفداران رنگ شده در پشم هستند. این روزها این دو به اندازه کافی شبیه به هم هستند و اغلب به نوع رایانه ای که شما ترجیح می دهید – یا توانایی خرید آن را دارد ، بر می گردد.

تفاوت مک و ویندوز

قبل از شروع کار ، باید تعاریفی را ارائه دهیم. در این مقاله ، ما کامپیوترهای اپل را که از سیستم عامل Mac OS X استفاده می کنند مقایسه می کنیم – هیچ گونه هک روشی در اینجا یافت نمی شود – و رایانه های دارای سیستم عامل ویندوز. در حالی که اصطلاح PC به معنای رایانه شخصی است و می تواند در مکینتاش ، ماشین های ویندوز و رایانه هایی که سیستم عامل های دیگر را به طور یکسان اجرا می کنند ، اعمال شود ، ما از آن در زبان عامیانه به عنوان مختصر برای دستگاه ویندوز استفاده می کنیم.

با توجه به علاقه ای که اغلب به صاحبان رایانه های ویندوز و مک نشان داده می شود ، ممکن است تعجب کنید که بدانید سهم کمی از بازار رایانه های جهانی اپل در واقع چه چیزی را کنترل می کند. در حالی که فروش آیفون ، آی پاد و آیپد درآمد کلی اپل را تقویت می کند ، مک ها حدود 8 درصد از رایانه های سراسر جهان را تشکیل می دهند. در حقیقت ، در سال 2020 بزرگترین تهدید برای تسلط ویندوز بر بازار سیستم عامل ها ، سیستم عامل Chrome گوگل بود ، که در پایان سال 2020 در محموله های رایانه به مقام دوم رسید و Chromebook ها 14.5 درصد محموله ها را به خود اختصاص دادند. هم اپل و هم گوگل از تسلط مایکروسافت بر بازار استفاده کردند ، اما در پایان سال 2020 مایکروسافت همچنان با 80.5 درصد سهم شیر را در اختیار داشت.

بنابراین ، در نبرد کلاسیک سیستم عامل ما ، کدام بهتر است-Mac یا PC؟ روی لیست 10 تفاوت بین Mac و PC کلیک کنید و خودتان تصمیم بگیرید.در ادامه تفاوت مک و ویندوز را مشاهده میکنید.

10: طراحی

اگر در دهه 1980 بزرگ شده اید ، به یاد دارید که همه رایانه ها ، صرف نظر از تولید کننده ، جعبه های غیر الهام بخش ، کم و بیش مستطیلی به رنگ بتونه بودند. اما طراحی به یک تمایز بزرگ بین Mac و PC تبدیل شده است. مدیر بخش سابق اپل ، استیو جابز ، در بخش اعظم سه دهه ، بر روی ظاهر محصولات شرکت خود با اشتیاق بی نظیر رقبای خود تمرکز کرد. طراحی های منحصر به فرد ناشی از این وسواس ، به محصولات Mac تصویری “باسن” داده است که امروزه از آنها لذت می برند.

این تمرکز غیر معمول بر روی طراحی با اولین مکینتاش ، که در سال 1984 معرفی شد ، آغاز شد. مانند بسیاری از رایانه های موجود در خط فعلی اپل ، CPU و مانیتور آن در یک واحد قرار داشتند و تعداد کابل های لازم برای کار را کاهش می دادند و مشخصات شیک تری ایجاد می کردند. به جابز در سال 1985 شرکت را ترک کرد و رایانه های مکینتاش در قفسه ها شبیه ماشین های ویندوز شدند. سهم بازار اپل در حال حاضر در حال کاهش بود و بسیاری این شرکت را به عنوان پایان کار حذف کردند.

هنگامی که اپل جابز را در سال 1997 بازگرداند ، او و طراح اپل جاناتان آیو بدون شک مهمترین موفقیت اپل را در iMac معرفی کردند ، که در سال 1998 معرفی شد. این مدل با پوسته شفاف و رنگ آب نبات ، در بازار برجسته شد و ثروت پرچمدار اپل را معکوس کرد نشان دهنده شروع ظهور آن به محبوبیت امروزی بود. امروزه ، بسیاری از تولیدکنندگان رایانه های شخصی ماشین های براق تر و جذاب تری تولید می کنند ، اما تعداد کمی از آنها به استقبال محبوب محصولات مک دست یافته اند.

صدها طرح مختلف از رایانه های شخصی در بازار وجود دارد ، از طراحی فایده ای کامپیوترهای تجاری گرفته تا زیبایی فضا در رایانه های بازی. برخی از نوت بوک ها را می توان از داخل ورق زد و به عنوان تبلت های صفحه لمسی استفاده کرد. وقتی صحبت از طراحی رایانه به میان می آید ، هیچ دیدگاه واحدی نمی تواند انتخاب زیبایی را هدایت کند ، اما این لزوماً چیز بدی نیست – اگر از یک طرح خوشتان نمی آید ، می توانید به تولید کننده دیگری مراجعه کنید تا گزینه های دیگر را در نظر بگیرید. اگر از طراحی اپل خوشتان نمی آید ، اگر کاملاً مجبور به داشتن Mac هستید ، خوش شانس نیستید.

9: قیمت


یکی از تفاوت های متداول بین Mac و PC قیمت است. تعداد کمی از محصولات Mac کمتر از 1000 دلار به فروش می رسند ، در حالی که مدلهای رایانه شخصی زیادی در محدوده قیمت قرار دارند. با این حال ، این لزوما به این معنی نیست که مک گرانتر از رایانه های شخصی با مشخصات مشابه است. در عوض ، به طور کلی ، اپل تصمیم گرفته است خط Mac خود را در رایانه های رده بالاتر با اجزای بهتر و پرهزینه تر بسازد. این شرکت در موارد زیادی گفته است که می تواند رایانه های کم هزینه تری بسازد ، اما این بر تجربه مشتری تأثیر می گذارد و اپل این اجازه را نمی دهد.

مشکل مقایسه قیمت بین Mac و PC این است که رایانه ها به ندرت قابل مقایسه هستند. حتی اگر دو کامپیوتر با سرعت پردازنده یکسان ، RAM ، ظرفیت هارد دیسک ، گرافیک ، حافظه ، تعداد پورت USB و غیره پیدا کرده باشید ، هر دستگاه با بسته های نرم افزاری بسیار متفاوتی از پیش نصب می شود. ممکن است کاربر مجبور باشد برای هر رایانه ای که انتخاب می کند ، نرم افزار اضافی خریداری کند ، مانند برنامه ویروسی برای رایانه شخصی یا Microsoft Office برای Mac. نتیجه نهایی این است: ارزش نسبی Mac یا PC واقعاً به نیازهای مصرف کننده بستگی دارد.

اگر فقط به رایانه برای انجام وظایف اساسی مانند وب گردی یا پردازش کلمه نیاز دارید ، توجیه خرید Mac دشوار است. تعداد زیادی از رایانه های شخصی وجود دارد که ارزان تر هستند. اینجاست که طرفداران لینوکس می توانند با هم تماس بگیرند – حتی شخصی که با سیستم عامل لینوکس آشنا نیست می تواند یک رایانه ارزان قیمت بخرد ، یک توزیع ساده لینوکس نصب کند و به عملکردهای اولیه کامپیوتر دسترسی پیدا کند. و این همچنین جهش فروش Chromebook را توضیح می دهد ، زیرا آنها رایانه های ارزان قیمت هستند که وظایف روزمره را انجام می دهند.

Mac در Win؟


به گفته Geekwire ، اعداد و ارقام نشان می دهد سال 2020 اولین سالی بود که Chromebook ها از Mac ها بیشتر فروختند و سهم زیادی از بازار را به قیمت ویندوز به دست آوردند.

8: مشخصات فنی


اگرچه اولین رایانه های مکینتاش از پردازنده سری Motorola 68000 استفاده می کردند ، اما در اواسط سال 2000 به پردازنده های اینتل منتقل شدند. هنگامی که سیستم عامل Mac می تواند بر روی پردازنده های مشابه دستگاههای Windows اجرا شود ، می توانید Windows را در کنار Mac OS بر روی رایانه خود نصب کرده و از هر دو یا هر دو استفاده کنید. برای بیش از یک دهه می توانید مشخصات Mac و PC را مقایسه کنید و مقایسه ای را که بیشتر سیب است – به اصطلاح سیب – دریافت کنید.

در سال 2020 ، اپل اعلام کرد که سیستم عامل مک را دوباره منتقل می کند ، این بار به پردازنده خود ، M1. مکینتاش با این تراشه جدید در سال 2021 ظاهر شد. برخلاف ماشین های اینتل ، M1 یک سیستم روی تراشه است-شما نمی توانید پردازنده و کارت گرافیک را با رایانه شخصی و M1 Mac در کنار یکدیگر مقایسه کنید. سمت. با در نظر گرفتن این موضوع ، شما هنوز هم می توانید مقایسه کنید که این دو با چه سرعت گرافیکی یا پردازش اطلاعات را انجام می دهند. این کار به راحتی با مک های مبتنی بر اینتل آسان نیست.

انواع ورودی-خروجی موجود در مک و رایانه های شخصی نیز متفاوت است. رایانه های رومیزی مجموعه ای معمولی از ویژگی ها از جمله پورت های USB و HDMI را ارائه می دهند. سیب

هنگامی که به لپ تاپ های خود به کانکتور USB-C وصل شد ، انتقادات زیادی را به همراه داشت ، که باعث می شد کاربران مک نیاز به خرید آداپتورهای HDMI و کانکتورهای USB اصلی داشته باشند.

با این حال ، از اوایل سال 2021 ، این شرکت به کار خود ادامه داد. برخلاف ویندوز ، سیستم عامل کروم و لینوکس ، مک دارای صفحه لمسی نیز عرضه نکرده است. رایانه های شخصی معمولاً شامل اتصالات USB و HDMI و همچنین کارت خوان هوشمند و پورت اترنت هستند. تا زمان نگارش این مقاله ، مک های رومیزی هنوز دارای جک های اترنت هستند ، اما لپ تاپ ها ندارند.

7: انتخاب


شاید بارزترین تفاوت بین Mac و PC تعداد پیکربندی های موجود برای هر مارک باشد. در حال حاضر ، اپل تنها پنج خط رایانه ارائه می دهد: MacBook Air ، MacBook Pro ، Mac mini ، iMac و Mac Pro. حتی اگر هر پیکربندی از این مدل ها به صورت جداگانه محاسبه شود ، از این به بعد Apple تنها 20 کامپیوتر منحصر به فرد ارائه می دهد. این انتخاب محدود نشانه ضعف نیست ، بلکه بخشی از رویکرد بازاریابی “کمتر بیشتر است” است.

از سوی دیگر ، رایانه های شخصی دارای اشکال و اندازه های بسیار متنوعی هستند. Consumer Reports 12 مارک متمایز رایانه های مبتنی بر ویندوز ، از جمله نام های آشنا مانند Acer ، Asus ، Dell ، Gateway ، HP ، Hyundai ، Lenovo و Samsung را بررسی می کند ، هر کدام پیکربندی های متعددی از مدل های رومیزی و لپ تاپ را ارائه می دهند. بسیاری از مصرف کنندگان این انتخاب بزرگ را یک مزیت می دانند زیرا به احتمال زیاد رایانه ای را پیدا می کنند که نیازهای دقیق آنها را برآورده کند.

دو قرص بخورید و صبح با من تماس بگیرید
سالهاست که نویسندگان فناوری فکر می کنند که آیا یک تبلت می تواند جایگزین لپ تاپ برای استفاده روزانه شود. رایانه های لوحی مبتنی بر ویندوز وجود دارد ، اما سیستم عامل اندروید گوگل و سیستم عامل آیپد اپل شباهت زیادی به سیستم عامل Chrome و Mac OS خود دارند. در سال 2021 ، اپل یک آیپد پرو با تراشه اختصاصی M1 خود ، همان پردازنده برخی از رایانه های رومیزی و لپ تاپ خود را راه اندازی کرد. تفاوت در این ماشین ها به احتمال زیاد در سالهای آینده مبهم تر می شود.

6: در دسترس بودن


وقتی صحبت از فروشگاه های خرده فروشی شخص ثالث می شود ، اپل نسبت به تولیدکنندگان رایانه در مورد محل فروش محصولات خود انتخابی تر است. اصلی ترین فروشگاه خرده فروشی شرکت کالیفرنیا فروشگاه Apple است که اولین بار در سال 2001 در مرکز خرید Tysons Corner در مک لین ، ویرجینیا افتتاح شد. از آن زمان ، اپل بیش از 300 فروشگاه دیگر در 43 ایالت و 11 کشور جهان افتتاح کرده است. از آنجا که این مراکز فروش عموماً فقط در مراکز بزرگ جمعیتی ساخته می شوند ، اپل چندین قرارداد دوباره و دوباره با زنجیره های لوازم الکترونیکی و فروشگاه های بزرگ منعقد کرده است تا به مشتریان گسترده تری برسد. با این وجود ، مک ها در بسیاری از فروشگاه هایی که رایانه می فروشند – یعنی بزرگترین خرده فروش جهان ، Walmart – در دسترس نیستند. البته ، می توانید مک ها و دستگاه های ویندوز را از فروشگاه های اینترنتی نیز سفارش دهید.

مایکروسافت استراتژی متفاوتی دارد. برای مدت طولانی ، این شرکت سخت افزاری تولید نمی کرد ، بلکه سیستم عامل ویندوز خود را به شرکت های دیگر مجوز می داد. اکثر این شرکت ها محصولات خود را تا آنجا که می توانند وارد فروشگاه ها می کنند. بنابراین در حالی که ممکن است رایانه اپل را در فروشگاه رایانه محلی خود نبینید ، ده ها رایانه شخصی ویندوزی خواهید دید.

5: سیستم عامل ها مک در مقابل کامپیوتر


سیستم عامل همه برای برخی از کاربران است. بلومبرگ/گتی ایماژ
سیستم عامل یک تفاوت طولانی مدت بین Mac و PC بوده است. در حال حاضر ، رایانه های Mac با آخرین نسخه Mac OS از قبل نصب شده اند ، در حالی که اکثر رایانه های شخصی دارای جدیدترین Microsoft Windows هستند. در دهه های 2000 و 2010 ، رایانه های اپل از پردازنده های اینتل استفاده می کردند که به مصرف کنندگان اجازه می داد Mac OS و Windows را روی دستگاه های خود اجرا کنند. این امر به ویژه برای افرادی که برای کار روزانه خود به هر دو سیستم عامل نیاز داشتند مفید بود.

اپل با ظهور پردازنده M1 خود این مدل را در دهه 2020 تغییر داد. تا زمان نگارش این مقاله ، ویندوز بر روی این دستگاه ها اجرا نمی شود و مصرف کنندگان را مجبور می کند بین این دو انتخاب کنند – یا یکی از هر کدام را خریداری کنند. اما در حالی که اپل از سازگاری ویندوز فاصله می گیرد ، به سمت سازگاری با دستگاه های تلفن همراه محبوب خود با سیستم عامل iOS و iPad می رود. برنامه های پردازنده اپل ممکن است امکان اجرای برنامه های مشابه را در رایانه ها مانند تبلت ها و تلفن های قدرتمندتر فراهم کند.

البته ویندوز بر روی رایانه ها و رایانه های لوحی اجرا می شود ، اما سیستم عامل اختصاصی تلفن خود را در سال 2017 به نفع ویندوز موبایل کنار گذاشت. بعید است مایکروسافت به گوگل و اپل اجازه دهد از همه لذت ببرند ، اما به یافتن راه هایی برای کار بین رایانه ها ، تبلت ها و تلفن ها ادامه می دهد. مایکروسافت سرفیس ، رایانه ای با فرم باریک ، سبک و شبیه تبلت ، گواه این امر است.

4: کاربران


یکی از ویژگی های مشترک طرفداران رایانه های شخصی Mac و Windows ، علاقه به خود مارک ها است. گروه متنوعی از کاربران کامپیوتر را با هم جمع کنید و موضوع Mac ها را در مقابل رایانه های شخصی معرفی کنید و جرقه ها را تماشا کنید! کاربران مک مفاهیمی مانند امنیت ، قابلیت استفاده و طراحی را مطرح خواهند کرد. صاحبان رایانه با قیمت ، سازگاری نرم افزار و انتخاب مقابله می کنند. خیلی سریع می تواند واقعا زشت شود (اما تماشای آن سرگرم کننده است).

در سال 2011 ، یک مطالعه آنلاین غیرعلمی نشان داد که تبلیغات معروف “دریافت مک” از دهه 2000 شامل Joh

n هاجمن و جاستین لانگ به ترتیب به عنوان رایانه شخصی و Mac به طور کلی نمایانگر دقیق کلیشه های خود بودند. کامپیوتر Hodgman یک دستگاه خسته کننده و همه کاره بود ، در حالی که Mac Long یک رایانه سرگرم کننده و خلاق تر بود.

اگرچه کاربران رایانه های شخصی ویندوز اغلب به اصطلاح “مالیات اپل” را مطرح می کنند-رایانه های اپل به طور کلی در قفسه های فروشگاه بیشتر از رایانه های شخصی قیمت دارند ، اما به نظر می رسد رایانه ها ، تلفن ها و تبلت های اپل به نوعی نماد وضعیت شده اند. داشتن iPhone یا پوشیدن AirPods در مورد شما چیزی می گوید.

به دلایلی ، به نظر می رسد که ادراک و سیاست همچنان در انتخاب دستگاه های خریداری شده در سالهای آینده به ایفای نقش خواهند پرداخت.

3: نرم افزار مک در مقابل کامپیوتر


بسیاری از گیمرهای سرسخت به جای رایانه شخصی به سمت کامپیوتر متمایل شده اند. اد جونز/گتی ایماژ
یکی از مهمترین دلایلی که Mac سهم بیشتری از بازار کامپیوتر را به خود اختصاص نداده است ، فقدان ادراک نرم افزاری است که برای سیستم عامل آن نوشته شده است. در دهه 1990 افول اپل توسعه دهندگان را از این پلتفرم ترساند. بازگشت استیو جابز به شرکت باعث ایجاد اعتماد به نفس شد و سرمایه گذاری سال 2009 توسط خود مایکروسافت در این شرکت نیز انجام شد. از آن زمان ، تعهد اپل به توسعه دهندگان خود-از جمله مایکروسافت ، که نسخه به روز نرم افزارهای تجاری آفیس خود را برای مک در اختیار دارد-فاصله نرم افزاری را از بین برده است. با این وجود ، هنوز برخی از توسعه دهندگان نرم افزار تخصصی هستند که نسخه Mac نرم افزار خود را ایجاد نمی کنند ، اما به نوبه خود ، برخی از توسعه دهندگان Mac هستند که نرم افزار Windows را نمی نویسند. با افزایش روزافزون ابزارهای تجاری مبتنی بر وب که تقریباً در هر رایانه ای اجرا می شوند ، این بحث مبهم تر می شود.

این فقط کار نیست که توسط انتخاب محدود نرم افزار مک مانع شده است – بلکه بازی نیز است. اکثر بازی بازان رایانه ای به لطف انتخاب گسترده نرم افزارهای تفریحی که برای سیستم های ویندوز ارائه شده است ، به سمت کامپیوتر حرکت می کنند. برای مدت طولانی ، توسعه دهندگان از انتقال بازی های خود به مک خودداری کردند. اما احیای مجدد اپل همچنین فرصت هایی را برای گیمرهای Mac ایجاد کرده است که در این سرگرمی شرکت کنند. در زمان نگارش این مقاله ، دسته “چه چیزی در حال پخش است” در پلت فرم بازی آنلاین Steam بیش از 5300 بازی را برای مک نشان می دهد. هنوز بازی های بیشتری برای ویندوز وجود دارد ، اما این فاصله تا حدودی برطرف شده است.

2: امنیت


تفاوت بزرگ دیگر بین Mac و PC سطح امنیتی است که می توانید از ویروس ها و سایر نفوذهای ناخواسته انتظار داشته باشید. از آنجا که اکثریت قریب به اتفاق رایانه های جهان از مایکروسافت ویندوز استفاده می کنند ، بیشتر حملات بر روی رایانه های شخصی متمرکز است. بدافزارهایی مانند تروجان ، که کاربران را فریب می دهند و با تظاهر به مطلوب بودن آنها را نصب می کنند ، مانند برنامه های ضد ویروس و بات نت ، که بی سر و صدا رایانه ها را در ارتش دستگاه های زامبی برای توزیع هرزنامه یا تبلیغ کلاهبرداری قرار می دهند ، اکنون تهدیدهای رایجی برای رایانه ها هستند. اما به ندرت به مک آسیب می رساند.

این بدان معنا نیست که کاربران مک باید امنیت را کاملاً نادیده بگیرند. همانطور که مک ها ادعا می کنند سهم بازار را به دست آورده اند ، این تهدیدها افزایش یافته است. و همانطور که توسعه دهندگان قانونی برنامه های بین پلت فرم ایجاد کرده اند ، بدافزارهای بین پلتفرم نیز رایج شده است. با این حال ، به گفته یکی از ناظران ، هنوز حقیقتی وجود دارد که می گوید: “صاحب Mac که هیچ نرم افزار امنیتی را اجرا نمی کند ، بسیار کمتر از یک کاربر ویندوز که تا کره چشم خود محافظت می کند ، قربانی حمله موفق می شود.”

1: رضایت مشتری مک در مقابل کامپیوتر


مردم در یک فروشگاه اپل در منهتن با پشتیبانی فنی مشورت می کنند. اسپنسر پلات/گتی ایماژ
احتمالاً بارزترین تفاوت بین Mac و PC در رضایت مشتری است. در سال 2020 ، اپل در مطالعه برند صمیمیت برند توسط MBLM ، که همه مارک ها را مورد بررسی قرار داد ، نه تنها رایانه ها ، مقام اول را کسب کرد. اما شاخص رضایت مشتری آمریکا ، اپل را در سال 2019 و 2020 به عنوان برترین مارک رایانه معرفی کرد و سامسونگ و ایسر در رتبه های دوم و سوم قرار گرفتند.

اپل مدتهاست به دلیل خدمات خوب به مشتریان شهرت دارد. این احتمالاً تا حدی ناشی از نحوه ارائه خدمات این شرکت است. دارندگان رایانه های شخصی می توانند با پشتیبانی فنی تماس بگیرند یا به تعمیرگاه شخص ثالث مراجعه کنند ، اما کاربران Mac می توانند به صورت حضوری از یک تکنسین در میز راهنمای Genius Bar واقع در هر فروشگاه Apple کمک مستقیم دریافت کنند.

همچنین به این موضوع کمک می کند که اپل دارای هویت متمرکز باشد. اگر مشکلی با Mac دارید ، چه سخت افزاری باشد چه سیستم عامل ، می توانید به Genius Bar بروید. اما اگر رایانه شخصی شما در حال کار باشد چه اتفاقی می افتد؟ برای تشخیص مشکل اساسی ، ممکن است مجبور شوید با دو یا چند شرکت صحبت کنید. اگرچه مایکروسافت خدمات فنی در فروشگاه های خود دارد ، اما فقط از دستگاه های خود مانند Surface و Xbox پشتیبانی می کند.

در نهایت ، انتخاب رایانه یا Mac بیش از هر چیز به شما بستگی دارد. اعلام اینکه یکی از دیگری بهتر است مانند این است که می گویند پرتقال بهتر از – خوب ، می دانید.

انتشار اولیه: 8 آگوست 2011


کدام بهتر است: PC یا Mac؟


رایانه های شخصی و مک دارای ویژگی های مربوط به خود هستند. با این حال ، مک ها منحصر به محصولات اپل هستند و گزینه های محدودی برای سفارشی سازی و ارتقاء دارند. از سوی دیگر ، رایانه های شخصی هستند

آیا مک ها مانند رایانه های شخصی سرعت خود را کاهش می دهند؟

سرعت کامپیوتر بستگی به هارد دیسک و RAM دارد. صرف نظر از نوع رایانه ای که دارید ، حداقل 20 درصد هارد دیسک را آزاد کنید تا به راحتی کار کند.

آیا Mac از PC مطمئن تر است؟

رایانه های شخصی بیشتر از مک ها مستعد هک شدن و مستعد ابتلا به ویروس ها هستند. با این وجود ، مک ها اغلب برای تعمیر به اپلیکیشن Genius Bar نیاز دارند و به همین ترتیب ارتقاء و تعمیر رایانه های شخصی بدون کمک حرفه ای آسان تر می شود.

چرا ویندوز در مقایسه با مک کند است؟

ویندوز از منابع بیشتری استفاده می کند و سرعت آن را از macOS کند می کند. سیستم فایل NTFS در ویندوز نیز به سرعت کندتر آن کمک می کند.

چه چیزی برای دانشگاه بهتر است: Mac یا PC؟

اگر این پول را دارید ، Mac یک دستگاه بهتر برای دانش آموزان است زیرا سریعتر است و کاربر پسند تر است.

برای مطالعه مقاله مقایسه لینوکس و ویندوز بر روی لینک کلیک کنید

طاها رنجبر

طاها رنجبر هستم متولد اردیبهشت 1378 شهر تبریز کارشناس ارشد مهندسی شیمی (درحال تحصیل) علاقه مند به زبان های برنامه نویسی

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا