دسته‌بندی نشده

چند زبانه کردن وردپرس

چند زبانه کردن وردپرس

آیا می خواهید چند زبانه کردن وردپرس را به راحتی یاد بگیرید؟وردپرس قدرت بیش از 35 درصد از تمام وب سایت های موجود در اینترنت را دارد. بسیاری از آنها به مخاطبان غیر انگلیسی یا چند زبانه خدمات ارائه می دهند.در این مقاله به شما چند زبانه کردن وردپرس را اموزش میدهیم. ما سه راه حل مختلف را پوشش خواهیم داد، بنابراین شما می توانید بهترین راه حل را انتخاب کنید.با هر راه حل، می توانید به راحتی پست ها، صفحات، برچسب ها، دسته ها و تم های وردپرس خود را به هر تعداد زبانی که دوست دارید ترجمه کنید.

وب سایت وردپرس چند زبانه چیست؟

یک وب سایت چند زبانه وردپرس، محتوای یکسانی را به چندین زبان ارائه می دهد. می‌تواند به‌طور خودکار کاربران را بر اساس منطقه‌شان به زبانی هدایت کند، یا کاربران می‌توانند با استفاده از یک پیوند کشویی زبان مورد نظر خود را انتخاب کنند.چند روش مختلف برای چند زبانه کردن وردپرس استفاده می شود مانند:

رویکرد اول به شما این امکان را می دهد که با کمک مترجمان انسانی، تمام مطالب را به زبان های دلخواه خود به صورت دستی ترجمه کنید.

روش دوم در واقع یک سایت چند زبانه ایجاد نمی کند بلکه از ترجمه ماشینی محتوای موجود شما با استفاده از خدمات ترجمه خودکار استفاده می کند.

با این حال، Google Translate پشتیبانی از حساب های جدید برای ترجمه وب سایت را متوقف کرده است. گزینه های دیگر یا رایگان نیستند یا کیفیت چندان خوبی ندارند.

ناگفته نماند که ترجمه دستی محتوای شما رویکرد بسیار بهتری است. این به شما امکان می دهد کیفیت را در سراسر وب سایت خود حفظ کنید. شما می توانید مطالب را خودتان ترجمه کنید یا افراد حرفه ای را برای این کار استخدام کنید.

انتخاب یک افزونه چند زبانه وردپرس

چندین افزونه وردپرس وجود دارد که می توانید از آنها برای چند زبانه کردن وردپرس استفاده کنید. شما باید افزونه‌ای را انتخاب کنید که به شما کمک کند ترجمه‌ها را به راحتی مدیریت کنید بدون اینکه کارها را برای کاربرانتان دشوار کند.

در این راهنما، سه مورد از برترین افزونه های چند زبانه کردن وردپرس را به همراه دستورالعمل های گام به گام در مورد نحوه تنظیم آنها به شما نشان می دهیم.

اگر می‌دانید با کدام افزونه می‌روید، می‌توانید مستقیماً به دستورالعمل‌ها بروید.

TranslatePress
WPML
پولیلانگ
هر سه آنها دارای ویژگی های لازم برای ایجاد یک وب سایت چند زبانه قوی هستند.

آنها به شما اجازه می دهند پست ها، صفحات، محصولات و سایر انواع پست را ترجمه کنید
شما به راحتی می توانید دسته ها، برچسب ها، افزونه ها و تم های خود را ترجمه کنید
آنها به شما این امکان را می دهند که URL های مناسب SEO را برای هر زبان تنظیم کنید
با این گفته، بیایید شروع کنیم.

 1. با استفاده از TranslatePress وب سایت وردپرس چندزبانه ایجاد کنید
  TranslatePress یکی از بهترین افزونه های ترجمه وردپرس در بازار است. کمی متفاوت از راه حل های دیگر ذکر شده در این راهنما است.

به طور معمول، افزونه های چند زبانه از شما می خواهند که چندین نسخه از یک مقاله را برای ترجمه آن ایجاد کنید. TranslatePress به شما امکان می دهد همزمان ترجمه ایجاد کنید.

همچنین به شما امکان می دهد از یک ویرایشگر زنده برای ترجمه تمام جنبه های بصری وب سایت خود استفاده کنید.

مهمتر از همه، شما می توانید ترجمه ماشینی و انسانی را با هم ترکیب کنید. این بدان معناست که می‌توانید از Google Translate یا ابزارهای مشابه با هوش مصنوعی برای تولید ترجمه‌های ماشینی استفاده کنید و تنها بخش‌هایی را که هوش مصنوعی از دست داده‌اند، بهبود ببخشید.

اولین کاری که باید انجام دهید این است که افزونه TranslatePress را نصب و فعال کنید. برای جزئیات بیشتر، راهنمای گام به گام ما در مورد نحوه نصب افزونه وردپرس را ببینید.

اگر می خواهید وب سایت خود را به بیش از یک زبان ترجمه کنید، باید افزونه «زبان های اضافی» را نیز نصب کنید. شما می توانید این کار را از دکمه دانلود افزونه های زیر حساب خود در وب سایت TranslatePress انجام دهید.

پس از دانلود افزونه، می توانید آن را مانند سایر افزونه های وردپرس نصب و فعال کنید.

پس از فعال سازی، برای پیکربندی تنظیمات افزونه باید به تنظیمات » صفحه TranslatePress مراجعه کنید.

اضافه کردن مجوز

ابتدا باید به تب مجوز بروید و کلید مجوز خود را وارد کنید. می توانید این اطلاعات را در حساب کاربری خود در وب سایت TranslatePress پیدا کنید.

پس از آن، برای تنظیم سایر تنظیمات باید به تب تنظیمات عمومی بروید.

تنظیمات TranslatePress


اولین گزینه در صفحه این است که زبان پیش فرض وب سایت خود و زبان هایی را که می خواهید وب سایت خود را به آن ترجمه کنید، انتخاب کنید.

در مرحله بعد، باید انتخاب کنید که آیا می‌خواهید نام زبان‌ها به زبان مادری نمایش داده شود یا خیر. گزینه پیش فرض “خیر” است که به این معنی است که نام زبان ها به زبان پیش فرض نشان داده می شود.

پس از آن باید انتخاب کنید که آیا می‌خواهید نام زبان پیش‌فرض در URL به‌عنوان یک زیر شاخه نمایش داده شود یا خیر.

انتخاب پیش‌فرض no است که به این معنی است که فقط سایر زبان‌ها نام زبان را در URL به عنوان یک فهرست فرعی خواهند داشت. برای بهترین سئو توصیه می کنیم این تنظیمات را همانطور که هست بگذارید.

تنظیمات TranslatePress


این شما را به تنظیمات بعدی می‌برد، «زبان اجباری در پیوندهای سفارشی». گزینه پیش‌فرض «بله» است، زیرا پیوندهای سفارشی برای زبان‌های ترجمه شده را تغییر می‌دهد و URL‌ها را سئو دوستانه‌تر می‌کند.

در مرحله بعد، باید انتخاب کنید که آیا می‌خواهید از Google Translate برای ترجمه خودکار استفاده کنید یا خیر. گزینه پیش‌فرض «نه» است، اما اگر می‌خواهید از Google Translate استفاده کنید، می‌توانید آن را تغییر دهید.

در گزینه بعدی باید یک کلید API Google Translate ارائه دهید. پیوندی را در زیر گزینه پیدا خواهید کرد که دستورالعمل های نحوه دریافت آن را به شما نشان می دهد.

در نهایت، به گزینه هایی می رسید که چگونه می خواهید تغییر دهنده زبان را در وب سایت خود نمایش دهید. TranslatePress سه گزینه را در اختیار شما قرار می دهد.

می توانید از یک کد کوتاه استفاده کنید، سوئیچر را به منوی پیمایش خود اضافه کنید یا یک منوی شناور نمایش دهید. ما در ادامه این مقاله به شما نشان خواهیم داد که چگونه تغییر دهنده زبان را به وب سایت خود اضافه کنید.

ادامه دهید و روی دکمه “ذخیره تغییرات” کلیک کنید تا تنظیمات خود را ذخیره کنید.

ترجمه محتوای وب سایت شما
برای ترجمه وب سایت خود، می توانید به سادگی بر روی برگه «ترجمه سایت» در صفحه تنظیمات افزونه یا دکمه موجود در نوار مدیریت وردپرس خود کلیک کنید.

دکمه ترجمه سایت
با این کار ویرایشگر ترجمه زنده در یک برگه مرورگر جدید باز می شود.

در این ویرایشگر زنده، می توانید روی هر متنی در وب سایت خود در قسمت سمت راست کلیک کنید و TranslatePress آن را در ستون سمت چپ بارگذاری می کند تا ترجمه شود.

سایت ترجمه در TranslatePress

اکنون روی زبانی که می خواهید رشته را به آن ترجمه کنید کلیک کنید و سپس ترجمه خود را ارائه دهید.

پس از وارد کردن ترجمه، روی دکمه «ذخیره ترجمه» در بالا کلیک کنید و سپس روی دکمه بعدی کلیک کنید. TranslatePress به طور خودکار رشته بعدی را در صفحه بارگذاری می کند تا شما آن را ترجمه کنید.

همچنین می‌توانید روی منوی کشویی زیر زبان پیش‌فرض خود کلیک کنید و فهرستی از رشته‌های متن قابل ترجمه را در صفحه به شما نشان می‌دهد. می توانید یک رشته را انتخاب کنید و سپس ترجمه آن را ارائه دهید.

رشته ها را در یک صفحه انتخاب و ترجمه کنید
شما می توانید تمام مطالب را در هر صفحه ای ترجمه کنید. این شامل منوهای ناوبری، دکمه‌ها، ابزارک‌های نوار کناری، متن متا و موارد دیگر می‌شود.

همچنین می توانید با کلیک بر روی پیوندهای موجود در صفحه، از هر صفحه بازدید کرده و شروع به ترجمه آن صفحه کنید.

TranslatePress به شما این امکان را می دهد که بلافاصله شروع به ترجمه هر صفحه یا پستی در سایت خود در هنگام ورود به سیستم کنید. کافیست روی دکمه “ترجمه صفحه” در بالا کلیک کنید تا وارد ویرایشگر زنده شوید.

شروع به ترجمه هر صفحه کنید
هنگامی که یک رشته را ترجمه کردید، افزونه به طور خودکار آن را برای شما در مکان های دیگر ترجمه می کند. به عنوان مثال، اگر عنوان پستی را ترجمه کرده باشید، عنوان پست در ابزارک های نوار کناری شما به طور خودکار ترجمه می شود.

اضافه کردن تغییر زبان به وب سایت شما


تغییر زبان به بازدیدکنندگان وب سایت شما اجازه می دهد تا هنگام بازدید از وب سایت شما، زبانی را انتخاب کنند. معمولاً پرچم هر کشور را برای نشان دادن زبان های موجود در سایت شما نمایش می دهد.

TranslatePress به شما امکان می دهد با استفاده از یک کد کوتاه، به عنوان یک آیتم منوی پیمایش یا به عنوان یک بنر شناور، تغییر زبان اضافه کنید. تغییر دهنده زبان می تواند به صورت پرچم، نام زبان یا هر دو نمایش داده شود.

اضافه کردن جابجایی زبان در وردپرس با استفاده از کد کوتاه

فقط باید کد کوتاه [تغییرکننده زبان] را به پست‌ها، صفحات یا ابزارک نوار کناری که می‌خواهید تغییر زبان را نمایش دهید اضافه کنید.

تعویض کد کوتاه


اضافه کردن جابجایی زبان به منوی ناوبری وردپرس شما

به سادگی به صفحه Appearance » Menu بروید و روی زبانه «Switcher زبان» در ستون سمت چپ کلیک کنید. حالا زبان هایی را که می خواهید نمایش دهید انتخاب کنید و سپس بر روی دکمه افزودن به منو کلیک کنید.

اضافه کردن جابجایی زبان به منوهای ناوبری وردپرس

اکنون زبان هایی را خواهید دید که به منوی ناوبری وردپرس شما اضافه شده است. فراموش نکنید که روی دکمه “ذخیره منو” کلیک کنید تا تغییرات خود را ذخیره کنید.

در سایت آزمایشی ما اینگونه به نظر می رسید:

تغییر زبان در منوی ناوبری
اضافه کردن یک تعویض کننده زبان شناور

به صفحه تنظیمات افزونه بروید و به بخش تغییر زبان بروید. از اینجا مطمئن شوید که کادر کنار گزینه «انتخاب زبان شناور» علامت زده شده باشد.

تعویض زبان شناور

فراموش نکنید که برای ذخیره تنظیمات خود بر روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک کنید.

اکنون می توانید از وب سایت خود دیدن کنید تا تغییر زبان شناور را در پایین هر صفحه در وب سایت خود مشاهده کنید.

با استفاده از WPML وب سایت وردپرس چند زبانه ایجاد کنید

 1. WPML (مخفف WordPress Multi-lingual) یکی از قدیمی ترین و محبوب ترین افزونه های چند زبانه وردپرس است.

اولین کاری که باید انجام دهید این است که افزونه WPML (WordPress Multi-language) را نصب و فعال کنید. برای جزئیات بیشتر، راهنمای گام به گام ما در مورد نحوه نصب افزونه وردپرس را ببینید.

پس از فعال سازی، افزونه یک آیتم منوی جدید با عنوان “WPML” در منوی وردپرس شما اضافه می کند. با کلیک بر روی آن برای اولین بار به جادوگر تنظیمات افزونه هدایت خواهید شد.

راه اندازی WPML – زبان اصلی را انتخاب کنید
WPML به طور خودکار زبان سایت وردپرس شما را شناسایی می کند. در صورت تمایل می توانید اکنون آن را در اینجا تغییر دهید.

پس از آن برای ادامه روی دکمه next کلیک کنید.

در صفحه بعدی، از شما خواسته می شود که زبان هایی را که می خواهید در سایت خود فعال کنید، انتخاب کنید. به سادگی زبان هایی را از لیستی که می خواهید به سایت خود اضافه کنید انتخاب کنید.

WPML زبان ها را انتخاب کنید
در صورت نیاز، همیشه می‌توانید بعداً زبان‌ها را اضافه یا حذف کنید. پس از انتخاب زبان ها، روی دکمه Next کلیک کنید.

اکنون از شما خواسته می شود که یک تغییر زبان به سایت خود اضافه کنید. این تغییر زبان به کاربران شما امکان می دهد زبانی را برای مشاهده محتوا به زبان دلخواه خود انتخاب کنند.

تغییر زبان WPML

WPML به شما امکان می دهد تا به طور خودکار تغییر دهنده محتوا را به عنوان ویجت نوار کناری، در منوی پیمایش، یک لیست ساده یا در قسمت پاورقی اضافه کنید.

در مرحله بعد، از شما پرسیده می شود که آیا می خواهید یک گزارش سازگاری در مورد افزونه و تم هایی که استفاده می کنید به WPML ارسال کنید.

گزارش سازگاری WPML

این شما هستید که تصمیم می گیرید آیا می خواهید این داده ها را به WPML ارسال کنید یا نه.

در مرحله آخر از شما خواسته می شود که کلید سایت خود را وارد کنید. اگر هنوز یکی را ایجاد نکرده‌اید، می‌توانید روی دکمه «ایجاد کلید برای این سایت» کلیک کنید.

کلید سایت WPML

این شما را به وب‌سایت WPML می‌برد، جایی که از شما خواسته می‌شود سایتی را که از آن وارد می‌شوید به حساب WPML خود اضافه کنید.

هنگامی که سایت شما اضافه شد، می توانید روی آن کلیک کنید تا به کلید سایت خود برسید. این کلید را کپی کرده و در سایت وردپرس خود قرار دهید.

این تمام چیزی است که شما جادوگر راه اندازی WPML را با موفقیت به پایان رسانده اید. اکنون می توانید بر روی دکمه Finish کلیک کنید تا از تنظیمات خارج شوید.

افزودن محتوای چند زبانه به وردپرس با WPML

WPML ترجمه هر قسمت از سایت وردپرس خود را به چندین زبان بسیار آسان می کند.

شما می توانید به راحتی پست ها، صفحات، برچسب ها، دسته ها و تم های وردپرس خود را به هر تعداد زبانی که دوست دارید ترجمه کنید.

افزودن پست ها و صفحات چند زبانه
به سادگی روی منوی پست ها کلیک کنید تا پست های موجود خود را مشاهده کنید. ستون زبان را در کنار عنوان پست خود مشاهده خواهید کرد.

WPML پست ها و صفحات را ترجمه می کند
WPML فرض می کند که محتوای موجود شما به زبان اصلی سایت شما است. دکمه های افزودن برای هر زبان را در کنار پست های شما نشان می دهد. برای ترجمه یک پست روی دکمه افزودن در زیر یک زبان کلیک کنید.

همچنین می توانید ترجمه ها را با ویرایش یک پست مدیریت کنید.

در صفحه ویرایش پست، متا باکس جدید “زبان” برای مدیریت ترجمه ها را مشاهده خواهید کرد.

مدیریت ترجمه ها در حین ویرایش یک پست
WPML همچنین راه بهتری برای مدیریت کاربرانی که به عنوان مترجم در وب سایت شما کار می کنند ارائه می دهد. اگر طرح CMS چند زبانه آنها را خریداری کنید، می توانید از ماژول مدیریت ترجمه آنها استفاده کنید.

ماژول مدیریت ترجمه به شما امکان می دهد بدون توجه به نقشی که در سایت وردپرس شما دارند، کاربران را به عنوان مترجم اضافه کنید. حتی می توانید مشترکین را به عنوان مترجم اضافه کنید.

اضافه شدن مترجم
این مترجمان می توانند به جای ویرایش پست ها، ترجمه ها را مستقیماً در WPML اضافه کنند.

افزودن ترجمه برای دسته ها و برچسب ها

WPML به شما امکان می دهد دسته ها و برچسب ها یا هر طبقه بندی سفارشی دیگری را که ممکن است استفاده می کنید به راحتی ترجمه کنید.

از WPML » Taxonomy Translation بازدید کنید و طبقه بندی های سفارشی را که می خواهید ترجمه کنید بارگیری کنید.

به عنوان مثال: در این اسکرین شات ما دسته ها را انتخاب کردیم و همه دسته ها را از سایت نمونه ما نمایش داد.

دسته ها و برچسب ها را ترجمه کنید
بر روی دکمه افزودن در کنار عبارت طبقه بندی کلیک کنید تا ترجمه اضافه شود.

ترجمه منوهای پیمایش

وردپرس دارای یک سیستم منوی ناوبری قوی است. WPML به شما این امکان را می دهد که آن را دقیقاً مانند پست ها یا طبقه بندی ها ترجمه کنید.

از صفحه ظاهر » منوها در سایت خود دیدن کنید. اگر بیش از یک منو دارید، منویی را که می خواهید ترجمه کنید انتخاب کنید.

در ستون سمت راست، منوی خود را با پیوندهایی برای ترجمه به زبان های دیگر در سایت شما فعال می بینید.

ترجمه منوها در وردپرس چند زبانه

با کلیک بر روی یک زبان، یک منوی جدید برای آن زبان ایجاد می شود. شما باید همان موارد منو را که در منوی زبان اصلی خود اضافه کرده اید اضافه کنید.

اگر پست ها و صفحات خود را در منوهای ناوبری دارید، ابتدا باید آنها را ترجمه کنید. پس از آن، می توانید آنها را از برگه های سمت چپ در صفحه های منوی ویرایش اضافه کنید.

فراموش نکنید که برای ذخیره منو روی دکمه ذخیره کلیک کنید.

ترجمه تم ها، پلاگین ها و متن های دیگر با WPML
CMS چند زبانه WPML به شما امکان می دهد بین ترجمه رسمی تم ها و افزونه ها یکی را انتخاب کنید یا از مترجم رشته خود استفاده کنید.

به WPML » صفحه بومی سازی تم ها و افزونه ها بروید.

تم های WPML و ترجمه افزونه ها
به‌طور پیش‌فرض، WPML فایل‌های ترجمه افزونه شما را در صورت موجود بودن جستجو می‌کند و از آنها استفاده می‌کند.

با این حال، اگر قالب وردپرس یا افزونه‌های وردپرس شما به زبان‌هایی که استفاده می‌کنید ترجمه نشده‌اند، می‌توانید با استفاده از ویژگی ترجمه رشته‌ای WPML آنها را ترجمه کنید.

ترجمه رشته های WPML
به سادگی تم یا افزونه خود را اسکن کنید تا رشته ها بارگیری شود و سپس شروع به ترجمه آن رشته ها کنید.

این ماژول همچنین به شما امکان می دهد فیلدهای سفارشی، ویجت ها و سایر رشته های قابل ترجمه تولید شده توسط وردپرس را ترجمه کنید.

 1. با استفاده از Polylang وب سایت وردپرس چندزبانه ایجاد کنید
  Polylang یک افزونه چند زبانه وردپرس رایگان با بیش از 500000 نصب فعال است. به شما این امکان را می دهد که به راحتی یک وب سایت چند زبانه بدون خرید نسخه پریمیوم ایجاد کنید.

توجه: اگر WooCommerce را اجرا می کنید یا نیاز به پشتیبانی دارید، ممکن است بخواهید به Polylang Pro ارتقا دهید یا افزونه WooCommerce آن را خریداری کنید.

برای این آموزش، از نسخه رایگان افزونه استفاده خواهیم کرد.

اولین کاری که باید انجام دهید این است که افزونه Polylang را نصب و فعال کنید. برای جزئیات بیشتر، راهنمای گام به گام ما در مورد نحوه نصب افزونه وردپرس را ببینید.

پس از فعال سازی، برای پیکربندی افزونه باید به صفحه زبان ها » زبان ها مراجعه کنید.

اضافه کردن زبان ها

صفحه تنظیمات زبان به سه تب تقسیم می شود. اولین برگه “زبان ها” نام دارد. اینجا جایی است که زبان هایی را که می خواهید در سایت خود استفاده کنید اضافه می کنید.

شما باید زبان پیش فرض را اضافه کنید، و همچنین تمام زبان های دیگری را که کاربران می توانند در سایت شما انتخاب کنند، انتخاب کنید.

پس از افزودن زبان ها، به تب “Strings Translations” بروید. در اینجا باید عنوان سایت، توضیحات را ترجمه کنید و سپس قالب تاریخ و زمان را انتخاب کنید.

عنوان وب سایت، توضیحات و قالب تاریخ را ترجمه کنید
در مرحله بعد، باید به صفحه زبان‌ها » تنظیمات بروید. از اینجا می‌توانید تنظیمات URL را برای زبان‌ها تنظیم کنید و URLهای سازگار با SEO را تنظیم کنید.

تنظیمات Polyang
پس از اتمام کار، روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک کنید تا تنظیمات شما ذخیره شود.

ترجمه محتوا در وردپرس با Polylang

Polylang اضافه کردن محتوا به زبان های مختلف را بسیار آسان می کند. به سادگی یک پست/صفحه جدید ایجاد کنید یا یک صفحه موجود را ویرایش کنید. در صفحه ویرایش پست، متوجه کادر متا زبان خواهید شد.

افزودن محتوای چندزبانه در Polylang
زبان پیش‌فرض شما به‌طور خودکار انتخاب می‌شود، بنابراین می‌توانید ابتدا محتوا را به زبان پیش‌فرض خود اضافه کنید و سپس آن را به دیگران ترجمه کنید.

برای ترجمه، باید بر روی دکمه + در کنار یک زبان کلیک کنید و سپس محتوای آن زبان را اضافه کنید.

ترجمه های پلی لنگ
این فرآیند را برای همه زبان ها تکرار کنید. پس از اتمام کار، می توانید پست ها و صفحات خود را منتشر کنید.

ترجمه دسته ها، برچسب ها و طبقه بندی های سفارشی
همچنین می‌توانید دسته‌ها و برچسب‌ها یا هر طبقه‌بندی سفارشی را که ممکن است استفاده می‌کنید ترجمه کنید.

اگر می‌خواهید دسته‌ها را ترجمه کنید، به پست‌ها » دسته‌ها بروید.

ترجمه دسته ها
یک دسته را به زبان پیش‌فرض خود اضافه کنید و سپس روی نماد مثبت برای هر زبان کلیک کنید تا شروع به افزودن ترجمه شود.

نمایش تغییر زبان در سایت وردپرس شما
اضافه کردن یک تغییر زبان به کاربران امکان می دهد هنگام مشاهده سایت شما زبانی را انتخاب کنند. Polylang آن را بسیار ساده می کند. کافیست به Appearance » Widgets بروید و ویجت تغییر زبان را به نوار کناری خود یا قسمت دیگری که برای ویجت آماده است اضافه کنید.

ویجت تغییر زبان Poylang
می‌توانید یک کشویی انتخاب کنید یا از نام‌های زبان با پرچم استفاده کنید. پس از اتمام کار، روی دکمه ذخیره کلیک کنید تا تنظیمات ویجت شما ذخیره شود.

اکنون می توانید پیش نمایش سایت خود را مشاهده کنید تا تغییر زبان را در عمل مشاهده کنید.

پیش نمایش تعویض کننده زبان
سوالات متداول درباره ایجاد یک سایت وردپرس چند زبانه
با کمک به هزاران مبتدی که وب‌سایت‌های خود را راه‌اندازی می‌کنند، یک یا دو چیز در مورد ساخت یک وب‌سایت چند زبانه می‌دانیم. در زیر تعدادی از سوالات اصلی در مورد وب سایت های وردپرس چند زبانه از ما پرسیده شده است.

 1. کدام افزونه چند زبانه وردپرس بهترین است؟

هر سه افزونه ذکر شده در این راهنما بهترین هستند. با این حال، آنها در برخی از جنبه ها کمی متفاوت هستند.

اگر مبتدی هستید که به دنبال راه حل آسان تری هستید، توصیه می کنیم از TranslatePress استفاده کنید. ویرایشگر زنده آن ترجمه را آسان تر می کند.

کاربران پیشرفته و وب‌سایت‌های تجارت الکترونیک ممکن است WPML را برای نیازهای خود جامع‌تر بیابند. در نهایت، اگر به دنبال یک راه حل رایگان هستید، Polylang بهترین گزینه برای شما است.

 1. چگونه ناحیه مدیریت وردپرس خود را برای کاربران ترجمه کنم؟

وردپرس به هر کاربر در وب سایت شما اجازه می دهد تا زبان رابط مدیریت را انتخاب کند. آنها به سادگی نیاز به ویرایش مشخصات کاربری خود دارند و در آنجا گزینه انتخاب زبان را پیدا می کنند.

زبان کاربر

 1. چگونه قالب وردپرس خود را ترجمه کنم؟

هر سه افزونه به شما این امکان را می دهند که به صورت خودکار ترجمه تم را دریافت کنید. همچنین می توانید یک قالب وردپرس را خودتان پیدا کرده و ترجمه کنید و سپس فایل های ترجمه را در وب سایت خود آپلود کنید.

 1. چگونه یک افزونه وردپرس را ترجمه کنم

بسیاری از افزونه های برتر وردپرس آماده ترجمه هستند. با این حال، ممکن است به همه زبان ها ترجمه نشوند. TranslatePress و WPML به شما امکان می دهند به راحتی رشته ها را در رابط افزونه ترجمه کنید.

شما همچنین می توانید افزونه های وردپرس را به تنهایی ترجمه کنید و ترجمه ها را به صورت دستی در وب سایت خود آپلود کنید.

امیدواریم این مقاله به شما کمک کند تا یاد بگیرید چگونه چند زبانه کردن وردپرس را یادبگیرید.

برای مطالعه مقاله افزونه های وردپرس بر روی لینک کلیک کنید

مستوره رنجبر

مستوره رنجبر هستم متولد1385/5/12 علاقمندم به تکنولوژِی و برنامه نویسی رشته ام شبکه و نرم افزار

دیدگاهتان را بنویسید

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا