JavaScript

نکاتی که باید قبل از یادگیری فریم ورک های جاوا اسکریپت بدانید

نکات مهم یادگیری جاوا اسکریپت

جاوا اسکریپت محبوبیت و جذابیت زیادی توسط توسعه دهندگان پیدا می کند و به نظر نمی رسد پیشرفت آن متوقف شود. یکی از دلایل پشت آن، فریم ورک های جاوا اسکریپت است! اگر به توسعه وب فکر می کنید، نمی توانید فریم ورک های جاوا اسکریپت مانند React، Vue، Angular و موارد دیگر را نادیده بگیرید. با تمام هیاهویی که در اطراف وجود دارد، در نکات مهم یادگیری جاوا اسکریپت چند چیز وجود دارد که مطمئناً باید بدانید، و قبل از یادگیری هر کدام یک از فریم ورک های جاوا اسکریپت به آنها تسلط داشته باشید.

کاملا به html  و css مسلط باشید

تقریبا همه فریم ورک های جاوا اسکریپت در مورد دستکاری طرح استاتیک HTML و CSS و انجام همچین کارهایی هستند. بنابراین باید کاملا به HTML و CSS مسلط باشید . اصول اولیه HTML را بشناسید و درباره  CSS باید بگویم که باید بر استایل های CSS، انیمیشن های CSS، شبه عناصر CSS و موارد دیگر را به طور عملی بلد باشید.

همچنین، باید بدانید که چگونه با یک طراحی ریسپانسیو وب کار کنید که باید به مدیا ها در CSS و یکی از فریم ورک های  CSS  مسلط باشید. بنابراین، قبل از یادگیری فریم ورک های جاوا اسکریپت یا حتی خوده جاوا اسکریپت،  یادگیری HTML و CSS و تسلط بر آنها ضروری هستند.

یادگیری جاوا اسکریپت

اگر مفاهیم جاوا اسکریپت برای شما واضح نیستند، حتی نباید فکرش را  بکنید که میتوانید با یکی از فریم ورک های جاوا اسکریپت شروع کنید. مفاهیم جاوا اسکریپت ستون فقرات همه فریم ورک ها و کتابخانه های جاوااسکریپت است. بنابراین، مطمئن شوید که اصول برنامه نویسی جاوا اسکریپت را یاد گرفته و به آن مسلط شوید، مانند:

Variables

Conditionals

Loops

Functions

Class and Objects

JS Arrays و…

غیر از این ها هم باید به Dom  نیز مسلط باشید.

ES6 – جاوا اسکریپت مدرن

ES6 به نسخه 6 استاندارد برنامه نویسی ECMA Script اشاره دارد. این بروزرسانی یک پیشرفت بزرگ برای زبان جاوا اسکریپت میشود. که بسیاری از ویژگی‌های بیشتری را به جاوااسکریپت اضافه کرده است. تا توسعه پروژه مورد نظرتان را در مقیاس بزرگ آسان‌تر کند. بیشتر فریم ورک ها و کتابخانه های جاوااسکریپت بر مفاهیم ES6 تکیه می‌کنند تا توسعه را سریع‌تر و البته با کد کمتر انجام دهند. در زیر چند مفهوم ES6 وجود دارد که باید بدانید:

Arrow Functions

Spread and Rest operators

Map and Filter functions

Destruction of array and object

Template literals

Promises and Async/await

و …

بنابراین، آشنایی با ES6 برای آسان کردن منحنی یادگیری فریم ورک ها و کتابخانه های جاوا اسکریپت بسیار مفید خواهد بود. در اینجا می‌خواهم مفهوم وعده‌ها و همگام‌سازی/انتظار را روشن کنم، که مطمئناً باید روشن باشید و بدانید چه کسی از آنها استفاده کنید، آنها نقش مهمی در طول توسعه دارند.

برای مطالعه مقاله متاورس چیست؟همه چیز درباره متاورس و NFTs بر روی لینک کلیک کنید

مهدی صالحی

مهدی صالحی هستم برنامه نویس وب و نرم افزار موبایل.دارنده مدارک برنامه نویسی از دانشگاه johns Hopkins و Michigan آمریکا عاشق هک و این دنیای باحال برنامه نویسی

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا