JavaScriptطراحی سایت

نحوه یادگیری سریعتر جاوا اسکریپت

نحوه یادگیری سریعتر جاوا اسکریپت

هنگامی که تازه شروع به یادگیری کد نویسی و یادگیری جاوا اسکریپت کرده اید ، ممکن است احساس کنید که همیشه یک مشکل است. پیشرفت شما بسیار کند به نظر می رسد و دلسرد شدن آسان است،با آموزش سریع جاوا اسکریپت در این مقاله ، من نکات و ترفندهایی را به شما نشان خواهم داد که به شما در یادگیری کارآمدتر جاوا اسکریپت کمک می کند.

انتظارات آموزش سریع جاوا اسکریپت

 • این یک هک سریع برای یادگیری جاوا اسکریپت در 10 دقیقه نیست. یادگیری اکثر زبان های برنامه نویسی از جمله JavaScript به زمان زیادی نیاز دارد.
 • در حالی که این مقاله پیشنهاداتی را برای تسریع در یادگیری جاوا اسکریپت ارائه می دهد . اینکه چقدر زود مهارت های جاوا اسکریپت را به دست می آورید بستگی به میزان تلاش شما برای انجام پروژه دارد.
 • افراد مختلف جاوا اسکریپت را با سرعت متفاوتی یاد می گیرند ، بنابراین اگر یادگیری شما زمان زیادی ببرد اشکالی ندارد. مهمترین چیز این است که آن را خوب یاد بگیرید.

با این کار ، بیایید راه هایی را بیاموزیم که بتوانید جاوا اسکریپت را کمی سریعتر یاد بگیرید.

از قانون 80/20 پیروی کنید

اولین راه برای یادگیری سریعتر جاوا اسکریپت پیروی از قانون 80/20 است. قانون 20/80 بیان می کند که 80 درصد از عوارض ناشی از 20 درصد علل در هر شرایطی است.

به عبارت دیگر ، اگر بر 20٪ مواردی تمرکز کنید که 80٪ از نتایج مورد نظر شما را به همراه خواهد داشت . بسیار کارآمدتر خواهید بود.

در اینجا نحوه اعمال این قانون در یادگیری سریع جاوا اسکریپت آمده است:

در جاوا اسکریپت ، صدها روش و ویژگی وجود دارد. اما در واقعیت ، شما فقط باید بخشی از روشهای آن را بدانید. تا شروع به ساختن پروژه های معنی دار کنید. متداول ترین ویژگی های جاوا اسکریپت که ارزش یادگیری دارند عبارتند از:

 1. Function
 2. Variables
 3. Conditional statements
 4. Objects
 5. Arrays
 6. DOM event listeners like getElementById, getElementByClass, and addEventListener

با تمرکز بر این روش های اصلی جاوا اسکریپت ، سریعتر جاوا اسکریپت را یاد خواهید گرفت

فعالانه تمرین کنید

راه دیگر برای یادگیری سریع جاوا اسکریپت تمرین فعال است. تمرین فعالانه به این معنی است که شما زمان بیشتری را صرف نوشتن کد می کنید تا فقط تماشا یا مطالعه آموزش ها.

یادگیری واقعی زمانی اتفاق می افتد که دست ها و پاهای خود را در فعالیت هایی مانند بازی فوتبال یا رانندگی با ماشین حرکت دهید. مانند این فعالیتها ، هنگام نوشتن کد جاوا اسکریپت در کامپیوتر سریعتر یاد می گیرید.

سعی کنید حداقل 30 دقیقه یا یک ساعت در روز کد بنویسید. با نوشتن کد به طور منظم و تمرین آنچه آموخته اید. دانش JavaScript خود را با سرعت بیشتری ارتقا می دهید.

تعطیلات آخر هفته را فراموش نکنید. استراحت نیز بخش مهمی از یادگیری جاوا اسکریپت است. وقتی استراحت خوبی دارید ، می توانید جاوا اسکریپت را به طور مثر یاد بگیرید و به بهبود حس تمرکز کمک می کند.

ساخت تعداد زیادی پروژه با جاوا اسکریپت

این یکی مربوط به تمرین فعال است. ساخت پروژه ها راهی عالی برای یادگیری سریعتر جاوا اسکریپت است. مزیت اصلی این است که ایجاد این پروژه ها – حتی پروژه های ساده – به شما کمک می کند تا دانش به دست آمده از آموزش ها را تقویت کنید.

شما خودتان را آزمایش می کنید تا ببینید آیا مفاهیم جاوا اسکریپت را به اندازه کافی برای استفاده واقعی از آنها درک کرده اید.

اگر این کار را نکنید ، هنوز چیز خوبی است زیرا چیزهایی را که هنوز نمی دانید کشف خواهید کرد و از این اطلاعات برای پر کردن شکاف های از دست رفته در دانش جاوا اسکریپت خود استفاده خواهید کرد. همه اینها به شما کمک می کند تا در دراز مدت مهارت JavaScript خود را ارتقا دهید.

با ساخت پروژه های ساده ای که تنها چند روز به طول می انجامد ، شروع کنید و به آرامی در پروژه های پیشرفته پیشرفت کنید. در اینجا ایده های سرگرم کننده ای وجود دارد که به شما در شروع ساخت کمک می کند.

با نحوه دیباگ کردن جاوا اسکریپت آشنا شوید

آخرین چیزی که به شما در یادگیری سریعتر جاوا اسکریپت کمک می کند این است که نحوه دیباگ کردن خطاهای جاوا اسکریپت را بیاموزید.

یادگیری نحوه دیباگ که خودتان با آن مواجه می شوید مفید است زیرا هنگام یادگیری جاوا اسکریپت همیشه اشکال پیدا خواهید کرد. علاوه بر این ، شما را به یک فرد مدبر تبدیل می کند ، که یک ویژگی عالی برای برنامه نویس است.

باید نحوه خواندن پیام های خطا و جستجوی راه حل ها در Google را بدانید. این روش اشکال زدایی ساده است اما برای حل اکثر مشکلات جاوا اسکریپت به اندازه کافی خوب است.

هرچه زودتر اشکالات کد خود را برطرف کنید ، زودتر پروژه های خود را به پایان برسانید و جاوا اسکریپت را سریعتر بیاموزید.

نتیجه

بنابراین ، می توانید جاوا اسکریپت را سریعتر یاد بگیرید اگر:

 • روشها و ویژگیهای جاوا اسکریپت را که بیشتر اوقات از آنها استفاده خواهید کرد ، بیاموزید.
 • JavaScript را با کد نویسی حداقل 30 دقیقه تا یک ساعت در روز تمرین کنید و تعطیلات آخر هفته خود را هم داشته باشید.
 • پروژه بسازید ، زیرا این بهترین راه برای تقویت دانش جاوا اسکریپت شما در دراز مدت است.
 • با نحوه دیباگ خطاها آشنا شوید تا بتوانید مشکلات Javascript خود را سریعتر حل کنید و با مهارت های خود پیشرفت کنید.

خب اینهم آموزش سریع جاوا اسکریپت من است که به شما کمک می کند تا جاوا اسکریپت را کمی سریعتر بیاموزید. امیدوارم این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد ، و از خواندن آن ممنونم.

در سفر یادگیری سریع جاوا اسکریپت و کد نویسی موفق باشید!.

برای مطالعه مقاله متد ()filter در جاوا اسکریپت بر روی لینک کلیک کنید

مهدی صالحی

مهدی صالحی هستم برنامه نویس وب و نرم افزار موبایل.دارنده مدارک برنامه نویسی از دانشگاه johns Hopkins و Michigan آمریکا عاشق هک و این دنیای باحال برنامه نویسی

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا