دسته‌بندی نشده

نحوه کار نرم افزار آنتی ویروس ابری

نحوه کار نرم افزار آنتی ویروس ابری

اگر تجربه استفاده از نرم افزار آنتی ویروس را دارید ، رابط کاربری (UI) نرم افزار آنتی ویروس ابری باید آشنا به نظر برسد. از این گذشته ، وظیفه اصلی آن مانند سایر برنامه های آنتی ویروس دیگر است: اسکن رایانه برای شناسایی و پاکسازی هر گونه بدافزار. بنابراین ، این توابع رایج را در رابط کاربری آنتی ویروس ابری خواهید یافت و در ادامه شما با ویژگی های آنتی ویروس ابری آشنا خواهید شد با ما همراه باشید.

ویژگی های آنتی ویروس ابری

کل کامپیوتر یا پوشه های خاصی را در رایانه اسکن کنید.
زمان اسکن خودکار و فایلهایی را که باید در آنها گنجانده شود تنظیم کنید.
گزارش های دقیق را مشاهده کنید تا ببینید چه بدافزاری در حین اسکن شناسایی شده است.
اقدامات لازم را برای حذف یا بازیابی فایل های قرنطینه شده یا پرونده هایی که به نحوی خنثی شده اند انجام دهید تا زمانی که تصمیم به بازیابی یا حذف آنها بگیرید.
ویژگیهای منحصر به فرد آنتی ویروس ابری آنهایی هستند که در UI مشاهده نخواهید کرد. قبلاً مشاهده کرده ایم که آنتی ویروس ابری وظایف خود را بین رایانه شما (یک برنامه مشتری) و سرورهای وب در جاهای دیگر در اینترنت تقسیم می کند. به دلیل این شخصیت جدا شده ، آنتی ویروس ابری می تواند از منابع سراسر اینترنت برای دفاع بهتر از رایانه شما در برابر بدافزارها استفاده کند. برای هر محصول آنتی ویروس ابری ، این منابع گرد هم می آیند و یک پایگاه داده مرکزی از داده های بدافزار را تشکیل می دهند.

بسته به برنامه آنتی ویروس ، بدافزارها به روش های مختلف شناسایی می شوند. یکی از روشها تشخیص مبتنی بر امضا است که در آن برنامه قطعه ای از کد را که اثر انگشت یک مهاجم شناخته می شود ، نشان می دهد. تکنیک دیگر تشخیص مبتنی بر روش اکتشافی است ، که در آن برنامه آنتی ویروس هنگام اسکن پرونده ها به دنبال ویژگی هایی مانند دستورالعمل های غیر معمول است. برنامه های آنتی ویروس همچنین اقدامات مشکوک برنامه ها مانند نظارت بر فشار کلیدها ، تکنیکی که به تشخیص رفتار معروف است را مشاهده می کنند.

برنامه های آنتی ویروس مبتنی بر ابر می توانند این تکنیک ها را قوی تر کنند ، زیرا آنها همچنین می توانند از آنچه در رایانه های کاربران مختلف در اینترنت اتفاق می افتد بیاموزند و سپس به سرعت از این اطلاعات برای محافظت از همه استفاده کنند.

خب شما با ویژگی های آنتی ویروس ابری آشنا شدید در بخش بعدی ، نحوه عملکرد این دستگاه با یک محصول آنتی ویروس رایج ابر ، TotalAV را شرح خواهیم داد.

TotalAV


این روزها ، برنامه های آنتی ویروس ابری اغلب برای چندین دستگاه از رایانه های شخصی گرفته تا تلفن های هوشمند محافظت می کنند و به طور فزاینده ای علاوه بر محافظت اولیه ، مجموعه ای از خدمات را نیز ارائه می دهند. یک مثال TotalAV است ، که نرم افزارهای امنیتی چند پلتفرمی را ارائه می دهد که می تواند از رایانه های دارای ویندوز مایکروسافت یا Mac OS ، علاوه بر iPhone و iPad و دستگاه های Android محافظت کند [منبع: TotalAV]. یک نسخه رایگان و همچنین محصول پولی با ویژگی های کامل وجود دارد [منبع: TotalAV].

علاوه بر محافظت از دستگاه ها در برابر ویروس ها در زمان واقعی ، TotalAV محافظت در برابر کلاهبرداری های فیشینگ ، باج افزارها ، ابزارهای تبلیغاتی مزاحم و جاسوس افزارها ، و همچنین یک مسدود کننده تبلیغات ، یک طاق رمز عبور و دسترسی به یک شبکه خصوصی مجازی (VPN) را برای محافظت از حریم خصوصی ارائه می دهد. همچنین Web Shield وجود دارد ، عملکردی که به کاربر در مورد وب سایت هایی که ممکن است بازدید از آنها به دلیل وجود بدافزار خطرناک باشد ، هشدار می دهد. حتی شامل ابزارهای بهینه سازی سیستم و یک پاک کننده دیسک برای آزادسازی فضای سیستم می شود. [منبع: TotalAV]

پس از بارگیری نسخه آزمایشی از وب سایت TotalAV ، از شما خواسته می شود که برنامه را نصب کرده و برخی دستورالعمل ها را دنبال کنید. پس از نصب برنامه ، صفحه اصلی را مشاهده خواهید کرد که به شما امکان می دهد حفاظت در زمان واقعی را تنظیم کرده و ویژگی های مختلف مانند طاق گذرواژه را فعال کنید. علاوه بر این ، می توانید “اسکن هوشمند” را اجرا کنید ، که بدافزارها ، مسائل امنیتی و حریم خصوصی ، مشکلات عملکرد و فایلهای تکراری غیر ضروری را در دستگاه شما بررسی می کند ، همه با یک کلیک [منبع: TotalAV].

Smart Scan لیستی از فایل های بالقوه خطرناک بر روی دستگاه شما و تهدید بدافزار مرتبط با آنها ایجاد می کند و همچنین گزینه قرنطینه این فایل ها را ارائه می دهد. این اسکن همچنین کوکی های ردیابی را که روی دستگاه کاشته شده اند ، و همچنین برنامه های کاربردی ناخواسته و برنامه های autorun را نشان می دهد و توصیه هایی را برای بهبود امنیت شما ارائه می دهد [منبع: TotalAV].

در بخش بعدی ، برخی دیگر از محصولات آنتی ویروس ابری را لیست می کنیم.

**محصولات و چالش ها** در اینجا تعدادی دیگر از آنتی ویروس های ابری موجود در بازار آمده است.

Webroot Secure Anywhere AntiVirus

این برنامه برای رایانه ها ، مکینتاش و دستگاه های اندرویدی تعاریف بدافزارها را در ابر ذخیره می کند و می گوید که “کتابخانه تهدید قوی تری نسبت به رقبای ما” دارد. علاوه بر قیمت پایه دستگاه واحد ، یک بسته بسته نیز وجود دارد. که شامل حداکثر سه دستگاه به علاوه WiFi WiFi می شود ، که شامل VPN برای محافظت از کاربران در هنگام حضور در شبکه ، و همچنین فیلتر کردن وب برای محافظت از وب سایت های خطرناک است.


Immunet Free Antivirus

این نرم افزار آنتی ویروس ابری برای رایانه های شخصی Windows بر “امنیت مبتنی بر جامعه” تمرکز دارد ، به طوری که وقتی یکی از اعضای جامعه با بدافزار مواجه می شود ، Immunet به طور خودکار این حفاظت را برای بقیه کاربران خود اضافه می کند. وب سایت Immunet بر سازگاری با سایر نرم افزارهای ضد ویروس نصب شده بر روی رایانه تأکید می کند ، به طوری که می تواند لایه محافظتی بیشتری را ارائه دهد. علاوه بر con رایگان آن

محصول درجه یک ، Immunet همچنین دارای یک محصول تجاری است که می تواند حفاظت را در رایانه های شخصی ، مک ، سیستم های لینوکس ، دستگاه های تلفن همراه و حتی محیط های مجازی گسترش دهد.
HitmanPro.Alert: این محصول آنتی ویروس مبتنی بر ابر ، که اکنون بخشی از شرکت امنیتی شبکه Sophos است ، به عنوان یک لایه محافظتی اضافی در اطراف نرم افزارهایی مانند Microsoft Office تبلیغ می شود و همچنین شامل CryptoGuard است ، ویژگی ای که هرگونه رمزگذاری مورد نیاز را تجزیه و تحلیل می کند. را در رایانه خود قرار دهید ، تا بتوانید حملات باج افزار را متوقف کنید. این برنامه همچنین کلیدهای آنلاین را رمزگذاری می کند و حتی سعی می کند کاربرانش را محققان بدافزار نشان دهد ، ترفندی که هکرها را دور می کند. نسخه آزمایشی موجود است
شکاکان آنتی ویروس ابری معتقدند که این رویکرد برای حفاظت از بدافزارها فاقد برخی از اجزای ضروری برای امنیت و عملکرد است. یکی از نگرانی ها ، تجاوز احتمالی به حریم خصوصی به دلیل داده های جمع آوری شده از رایانه شما است. برخی محصولات ممکن است از این نظر تهدیدی بزرگتر از سایرین باشند. قبل از تصمیم گیری در مورد هر محصول آنتی ویروس ابری ، مطمئن شوید که چه اطلاعاتی از رایانه شما می تواند بخشی از پایگاه داده جمعی آن شود.

استدلال های عملکرد شامل برخی از نگرانی هایی است که ممکن است در مورد نرم افزارهای ضد ویروس سنتی داشته باشید. به عنوان مثال ، نرم افزار آنتی ویروس ابری می تواند زمان لازم برای راه اندازی یا خاموش کردن رایانه شما یا کند شدن عملکرد کلی سایر برنامه ها را افزایش دهد. با این حال ، ممکن است که این هنوز هم تأثیر برخی از برنامه های آنتی ویروس سنتی را شکست دهد. با آزمایش نرم افزار روی رایانه خود از طریق فعالیت های روزانه ، تعیین کنید که عملکرد یک محصول آنتی ویروس ابری برای شما قابل قبول است یا خیر. برای اکثر محصولات آنتی ویروس ابری ، امتحان کردن آن هیچ هزینه ای برای شما ندارد!

HowStuffWorks ممکن است از لینک های وابسته در این مقاله کمیسیون کمی دریافت کند.

چه کسی به نرم افزار آنتی ویروس نیاز دارد؟


سالهاست که مردم ویروس های رایانه ای را در درجه اول تهدیدی برای رایانه های شخصی با ویندوز مایکروسافت می دانستند و برخی از کاربران Mac تصور می کردند که سیستم عامل آنها به دلیل طراحی آن به نوعی مصون است. اما سازنده نرم افزارهای ضد ویروس Malwarebytes در گزارشی از سال 2020 اعلام کرد که در سال 2019 به طور متوسط ​​11 تهدید را برای هر نقطه پایانی Mac شناسایی کرده است – تقریباً دو برابر تهدیدهای 5.8 در هر نقطه برای دستگاه های ویندوز اما ویژگی های آنتی ویروس ابری بسیار زیاد است .

برای مطالعه مقاله تفاوت بین علم داده، یادگیری ماشین(machine learning) و هوش مصنوعی بر روی لینک کلیک کنید.

طاها رنجبر

طاها رنجبر هستم متولد اردیبهشت 1378 شهر تبریز کارشناس ارشد مهندسی شیمی (درحال تحصیل) علاقه مند به زبان های برنامه نویسی
دکمه بازگشت به بالا