Adobe Photoshop

نحوه حذف اشیاء با Content-aware

چه زمانی از Content-aware استفاده کنیم

Content-Aware Fill تصویر را تجزیه و تحلیل می کند تا بهترین جزئیات را برای جایگزینی هوشمندانه یک ناحیه انتخاب شده پیدا کند، و دسترسی هایی را برای تنظیم دقیق نتیجه به شما می دهد. این باعث می شود که از آن به روشی عالی برای از بین بردن اجسام و افراد بزرگ، حتی در یک پس زمینه پیچیده استفاده کنید.

با انتخاب شروع کنید

کار با Content-Aware Fill همیشه با انتخاب شروع می شود. برای انتخاب اولیه می توانید از هر یک از ابزارهای انتخاب کننده استفاده کنید. ابزار Object Selection انتخاب خوبی برای انتخاب یک شی واحد است خصوصا زمانی که چندین شی در یک صحنه وجود دارد.

 1. ابزار Object Selection را در نوار ابزار انتخاب کنید و یک مستطیل یا یک لاسو را در اطراف چیزی که می خواهید حذف کنید بکشید. این ابزار به طور خودکار شی را در داخل ناحیه ای که شما تعریف کرده اید شناسایی می کند و انتخاب را به لبه های شی تصحیح میکند.
 2. ابزار Object Selection معمولاً لبه های یک شی را به طور دقیقی انتخاب میکند. انتخاب قسمتی از ناحیه اطراف شی در انتخاب به Content Aware Fill کمک می کند تا شی را بهتر و دقیق تر حذف کند. Select > Modify > Expand را انتخاب کنید و چند پیکسل از دور شی را انتخاب کنید – فقط کافی است یک مرز نازک دور شی ایجاد کنید.
 3. برای باز کردن فضای کاری Content-Aware، Edit > Content-Aware Fill را انتخاب کنید. نمای سمت چپ یک پوشش سبز رنگ را نشان می‌دهد که منطقه نمونه‌گیری را که فتوشاپ در نظر گرفته است، مشخص می‌کند، زیرا جزئیات منبع را برای حذف کردن انتخاب می‌کند.

با گزینه های Sampling area آزمایش کنید

 • اگر پیش‌نمایش نتیجه‌ای را که می‌خواهید نمایش نمی‌دهد، گزینه‌های Sampling area در سمت راست را آزمایش کنید تا ناحیه‌ای را که فتوشاپ از آن جزئیات را نمونه‌برداری می‌کند، دستکاری کنید تا شی را به درستی حذف کند.
 • گزینه Auto به طور هوشمند تعیین می کند که از کدام مناطق بر اساس رنگ و بافت نمونه برداری شود.
 • گزینه Custom به شما این امکان را می دهد که به صورت دستی مشخص کنید که از کدام قسمت های تصویر نمونه برداری کند. روی دکمه Custom کلیک کنید تا ناحیه سبز رنگ فعلی حذف شود. ابزار Sampling Brush را در نوار ابزار انتخاب کنید و قسمت هایی را که می خواهید نمونه برداری کند، برس بزنید. در برخی شرایط، این گزینه ممکن است امکان دستکاری بیشتر و شی را بهتر حذف کند.

با هر یک از این گزینه‌ها، می‌توانید از ابزار Sampling Brush به همراه گزینه افزودن یا تفریق آن برای تغییر بیشتر جزئیات تصویر به عنوان ماده منبع برای پر کردن استفاده کنید.

ابزارها و کنترل های دیگر را کاوش کنید

گزینه های دیگر را برای تنظیم دقیق نتیجه کاوش کنید:

 • تنظیمات Color Adaptation را برای تطبیق روشنایی و کنتراست مناطق حذف شده با محیط اطراف آزمایش کنید.
 • هنگامی که یک الگوی منحنی دارید، مانند طرحی در امتداد لبه بشقاب، کنترل‌های Rotation Adaptation را امتحان کنید تا منطقه حذف شده را بچرخانید.
 • اگر یک الگوی تکراری با اندازه‌های مختلف وجود دارد، مانند یک پیاده‌روی آجری که در پرسپکتیو گرفته شده است، از گزینه Scale برای تغییر اندازه منطقه حذف شده برای مطابقت با الگو استفاده کنید.
 • اگر طرحی متقارن و افقی در یک تصویر وجود دارد، گزینه Mirror را علامت بزنید.
 • اگر می خواهید به انتخاب اولیه خود اضافه یا کم کنید، از ابزار Lasso در فضای کاری، با گزینه اضافه یا تفریق آنها استفاده کنید.

از کار خود خروجی بگیرید و ذخیره کنید

 • در تنظیمات خروجی در سمت راست، گزینه Output to > New Layer را انتخاب کنید. برای بستن پنجره Content-Aware روی OK کلیک کنید. تغییرات شما در یک لایه جدید در پنل لایه ها ظاهر می شود.
 • سند را با فرمت PSD. یا TIFF. ذخیره کنید تا لایه ایجاد شده توسط Content-Aware Fill حفظ شود.

برای مطالعه مقاله نحوه انتخاب مو به طور حرفه ای بر روی لینک کلیک کنید

مهدی صالحی

مهدی صالحی هستم برنامه نویس وب و نرم افزار موبایل.دارنده مدارک برنامه نویسی از دانشگاه johns Hopkins و Michigan آمریکا عاشق هک و این دنیای باحال برنامه نویسی

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا