دسته‌بندی نشده

متاورس چیست؟همه چیز درباره متاورس و NFTs

Metaverse و NFTs: آنچه آژانس‌ها و رهبران برند باید بدانند

متاورس چیست؟شکی نیست که فناوری دستخوش تغییرات زیادی شده است که ما را به طرق مختلف تحت تاثیر قرار می دهد. برخی از تغییرات مثبت خواهند بود، و برخی ممکن است کمی مشکوک تر باشند. اما ما باید یاد بگیریم که چگونه با آنها کنار بیاییم.

در این مقاله، من قصد دارم در مورد توکن‌های متاورس و غیرقابل تعویض و آنچه که آژانس‌ها و رهبران برندها باید در نظر داشته باشند. که به دنبال راه‌هایی برای نمایش محصولات و خدمات خود در دنیای مجازی هستند، صحبت کنم.

پروژه متاورس چیست؟

به نظر می رسد نوعی اصطلاح خنده داری باشد. اما متاورس واقعیتی است که بسیاری از ما تا حدودی درباره آن می دانیم. متاورس اساساً دنیایی است که خود دیجیتالی شما می تواند در آن زندگی کند. خود دیجیتالی شما همان چیزی است که به عنوان آواتار شناخته می‌شود. و می‌تواند با افراد دیگری که آواتارهای خود را در دنیای مجازی دارند، حرکت کند و با آنها تعامل داشته باشد.

ما سال‌هاست که این کار را در بازی‌های ویدیویی مانند Fortnite و Roblox انجام می‌دهیم، و حتی با واقعیت مجازی جذاب‌تر شده است. درک این نکته مهم است که واقعیت مجازی احتمالاً نیازی به تبدیل شدن به بخشی از متاورس نخواهد داشت. کاری که VR احتمالاً انجام خواهد داد این است که نحوه تجربه متاورس را بهبود بخشد، اما می توانید از یک صفحه نمایش معمولی نیز استفاده کنید که در آن می توانید آواتار خود را اجرا کنید.

با این اوصاف، هم virtual reality و هم  augmented reality ، بدون شک عناصر کلیدی متاورس خواهند بود. بسیاری از فعالیت ها احتمالاً با استفاده از VR و AR بسیار جذاب تر خواهند شد.

در این مرحله، می‌توانید با آواتار خود در بازی ها و رویداد های مجازی شرکت کنید و در یک محیط VR با افراد دیگر تعامل داشته باشید. متاورس احتمالاً این را به یک واقعیت جایگزین بسیار تعاملی تر و گسترده تر گسترش می دهد.در اینجا ما فهمیدیم که متاورس چیست؟در ادامه باما همراه باشید.

فیس بوک(facebook) تبدیل به متا(Meta) می شود

افراد زیادی هستند که به این فکر می کنند که اکنون که نام جدید این شرکت متا خواهد بود، چه اتفاقی برای فیس بوک خواهد افتاد. (باید گفت، خود پلتفرم رسانه اجتماعی همچنان فیس بوک نامیده می شود؛ فقط نام شرکت در حال تغییر است.) در حالی که احتمالاً پیشرفت هایی در فیس بوک وجود خواهد داشت. متاورس چیزی بسیار گسترده تر خواهد بود که فیس بوک در آن وجود دارد و چیزه اختصاصی  برای فیسبوک نیست.

ارتباط بین متاورس و NFT

ارتباط اصلی بین متاورس و NFT ها به دارایی های دیجیتال و نحوه ارزش گذاری آنها مربوط می شود. متاورس به مردم این امکان را می‌دهد که اشکال دیجیتالی مانند هنر و برخی از دارایی های خود را به نمایش بگذاریم و NFT به آنها امکان می‌دهد با اثبات مالکیت آن محتوا را قیمت گذاری کنیم.

NFT چیست؟

NFT چیست؟

در حالی که NFTها از همان فناوری بلاک چین استفاده می‌کنند که ارزهای دیجیتال از آن استفاده می‌کنند. اما خودشان نوعی ارز نیستند. هر NFT به یک آیتم خاص متصل است. آن آیتم می‌تواند یک نقاشی، محتوای بازی ویدیویی، موسیقی یا هر چیز دیگری باشد که می‌تواند به آن نشانه خاص متصل شود. این برای دارایی‌های دیجیتال ایده‌آل است و NFTها به روشی عالی برای هنرمندان و سازندگان به طور کلی برای کسب درآمد از آثارشان تبدیل شده‌اند.

بسیاری از بازارهای NFT وجود دارند که به شما امکان خرید و فروش NFT را می دهند. و این به سرعت در حال تبدیل شدن به پدیده ای است که در بسیاری از صنایع طوفان می کند. موضوع بسیار پیچیده‌تر از آن است که در یک مقاله به آن پرداخته شود، اما این به شما یک ایده بسیار اساسی از چیستی NFTها و نحوه عملکرد آنها می‌دهد.

اکنون که NFT ها را توضیح دادم. درک این نکته مهم است که NFT ها به احتمال زیاد به ارز بهینه برای متاورس تبدیل می شوند. آن‌ها به مردم اجازه می‌دهند تا اثباتی بر مالکیت انواع چیزها در متاورس داشته باشند. چیزی شبیه سند ملکی را تصور کنید که فقط در دنیای مجازی وجود دارد. NFTها به عنوان آن سند عمل می کنند.

NFT ها همچنین می توانند نقطه دسترسی مناسبی برای رویدادها و مزایای خاص باشند که افراد می توانند در داخل متاورس از آنها بهره مند شوند. برنامه ها و پتانسیل ها بی پایان به نظر می رسند و این همان چیزی است که این ایده را بسیار جذاب می کند.در اینجا ما فهمیدیم که NFT چیست؟اکنون در ادامه با ما همراه باشید.

همه اینها برای برندها چه معنایی دارد؟

با توجه به اینکه متاورس نمایشی از دنیای واقعی در یک محیط مجازی است. شکی نیست که دنیایی از فرصت‌ها را برای شکوفایی برندها باز می‌کند. آماده شدن برای تغییرات قریب الوقوع ناشی از متاورس بدون شک برای موفقیت ضروری است. برندها می توانند اکنون شروع به ایجاد نمایش های مجازی از محصولات خود کنند تا اطمینان حاصل کنند که افراد دیگر می توانند آنها را در این جهان جدید پیدا کنند.

ما اساساً در دو واقعیت متفاوت زندگی می‌کنیم: یکی دنیای آفلاینی است که همیشه می‌شناختیم، و دیگری نمایشی مجازی از دنیای اطرافمان. پیدا شدن توسط مشتریان در هر دوی این دنیاها برای موفقیت بسیار مهم است.

در نتیجه

ما در حال برداشتن اولین گام ها به سمت چیزی هستیم که قرار است به بهترین راه برای تعامل افراد با یکدیگر در یک محیط مجازی تبدیل شود. متاورس راهی واقعاً منحصر به فرد برای ارتقای تجربیات دیجیتالی ما خواهد بود. به همین دلیل است که برای آژانس ها و رهبران برندها مهم است که بدانند چگونه کار می کند و چرا NFT ها چنین نقش مهمی را ایفا می کنند.

تنها چیزی که می توانیم انتظار داشته باشیم این است که این فناوری در سال های آینده به بخش بسیار مهمی از زندگی ما تبدیل شود.

برای مطالعه مقاله بهترین زبان های برنامه نویسی برای هک بر روی لینک کلیک کنید

کلمات کلیدی:متاورس چیست؟،ارتباط بین متاورس و NFT،NFT چیست؟

مهدی صالحی

مهدی صالحی هستم برنامه نویس وب و نرم افزار موبایل.دارنده مدارک برنامه نویسی از دانشگاه johns Hopkins و Michigan آمریکا عاشق هک و این دنیای باحال برنامه نویسی

دیدگاهتان را بنویسید

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا