Adobe After Effects

قدرت عبارات در افترافکت

قدرت عبارات در افترافکت

عبارات ها سلاح های مخفی یک طراح گرافیک هستند.آنها می توانند کار های تکراری را خودکار کنند،اشیا انعطاف پذیر بسازند و قابلیت های شما را بیش از آنچه که فقط با فریم های کلیدی ممکن است،گسترش دهد.اگر مبخواهید این مهارت قدرتمند را به مجموعه ابزار های موشن گرافیک خود اضافه کنید،باید بدانید که جستحوی شما به پایان رسیده است.

مقاله اموزش استفاده از عبارت ها در افتر افکت،که توسط امیر حسین قنبری تدریس میشود،به شما نشان میدهد که چه زمانی،چرا و چگونه از عبارات در کار خود استفاده کنید.این مقاله بیانات بهتر برای سرعت بخشیدن به کار های شما را تجزیه میکند.

اگر قبلاً از کد ها استفاده نکرده اید،مشکلی نیست ادامه مطلب را بخوانید،آماده خواهید شد.

در این مقاله،عبارات و دلیل مهم یادگیری آنها را توضیح خواهیم داد،بنابراین یک پروژه با نام عبارات ها درست کنید که بتانید در آن تمرین کنید.ما گام به گام شما را از طریق شش عبارت که باید بدانید پس از بررسی غیر رسمی برخی از متخصصان افترافکت گردآوری میکنیم.

کد های افترافکت چیست؟

عبارات قطعه هایی از کد هستند که با استفاده از زبان جاوااسکریپت(javascript) یا اکستند اسکریپت(Extendscript)برای تغییر ویژگی های لایه افترافکت.

هنگامی که عبارت را رو یک خاصیت مینویسیمپد،میتوانید رابط بین آن ویژگی و لایه ها،زمان داده شده وکنترل کننده عببارت ها را در پنجره effects&presets پیدا کنید.

زیبایی عبارات این است که برای شروع نیازی به مهارت در کد نویسی را ندارید.در بیشتر مواقع میتوانید با استفاده از یک کلمه برای ایجاد تغییرات اساسی استفاده کنید.

به علاوه افترافکت به قابلیت پَرِنت کردن نیز مجهز میباشد و به شما این امکان را میدهد برای تعریف روابط به طور خودکار کد تولید کنید.

برای آشنا شدن با مبحث سئو بر روی لینک کلیک کنید

امیرحسین قنبری

امیر حسین قنبری هستم گرافیست و برنامه هایی که به طور تخصصی در این مدت با اون ها کار کردم و در اون ها تخصص دارم برنامه هایی چون افترافکت،پریمیر،موهو،فتوشاپ و ایلستریتور هستند که سازنده یک طراح گرافیک کامل هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا