Flutter

فلاتر (Flutter) چیست؟،مزایا و کاربرد آن

فلاتر چیست؟Flutter چه مزایایی دارد؟

Flutter کیت توسعه نرم افزار Google برای ساخت برنامه های iOS و Android است.این یک فناوری کراس پلت فرم است.بنابراین به شما امکان می دهد برای هر دو سیستم عامل تلفن همراه از کد یکسانی استفاده کنید.نسخه های وب و دسک تاپ به ترتیب در کانالهای بتا و آلفا هستند.

گوگل برای اولین بار Flutter را در سال 2015 معرفی کرد.اما تا پایان سال 2018 که Flutter 1.0 به طور رسمی راه اندازی شد در نسخه بتا بود.بنابراین هنوز نسبتاً جدید است.این تکنولوژی رایگان و open-source است و از دارت به عنوان زبان برنامه نویسی خود استفاده می کند.

محبوبیت فلاتر به طور مداوم در حال افزایش است.به گفته گوگل،بیش از 100000 برنامه در Flutter توسعه یافته است.اجرای کد Flutter آسان است و کیت مذکور شامل تمام ابزارهای لازم برای توسعه یک برنامه خوب است.برای مثال:موتور رندر،انواع ویجت های از پیش ساخته شده و با کاربرد آسان،API های تست و ادغام و همچنین ابزارهای خط فرمان.

در زیر لیستی از مزایای Flutter و راهنمای اساسی این فناوری را پیدا خواهید کرد.برای مثال:چرا بهتر است از Flutter استفاده کنید،و مزایا و معایب Flutter چیست.

  1. چرا باید از Flutter برای توسعه برنامه خود استفاده کنید؟
فلاتر چیست؟flutter

به احتمال زیاد شما در حال حاضر از برنامه هایی استفاده کرده اید که با Flutter ساخته شده اند.Alibaba و Google Ads فقط دو نمونه هستند البته می توانید لیست گسترده تری را پیدا کنید.

با بیش از 100000 برنامه Flutter در حال حاضر در دسترس،شکی نیست که این یک انتخاب محبوب در بین توسعه دهندگان است،اما آیا این میتواند بهترین انتخاب برای شما باشد؟

جواب این است:بله.اگر در حال کار روی MVP باشید ممکن است این باشد:Flutter به شما امکان می دهد بدون هیچ گونه هزینه اضافی برای ساخت پایگاه های جداگانه کد،برنامه های Android و iOS را سریع بسازید.

بنابراین اگر یک شرکت نوپا،مستعد آزمایش و فاقد منابع قابل توجه برای توسعه برنامه هستید،Flutter چیزی است که باید در نظر بگیرید.

همچنین این یک راه حل جالب برای شرکت ها،به ویژه شرکت هایی است که هدفشان یک تجربه کاملاً مارک دار است.Flutter به شما امکان می دهد محصول را در یک چارچوب واحد توسعه دهید و تجربه ای بومی را برای کاربران هر دو سیستم عامل ارائه دهید.

با این حال،استفاده از سایر فناوری های توسعه بین پلتفرمی،مانند React Native یا Xamarin،می تواند مزایای قابل مقایسه ای داشته باشد.اکنون اگر شما درحال توسعه وب خود با هرکدام از فناوری های نام برده هستید،به نظر خودتون دلیل خوبی برای تغییر ابزار خود دارید؟

بیایید نگاهی دقیق به مزایای Flutter بیندازیم.

Flutter.2 چه مزایایی دارد؟

فلاتر چیست؟flutter

Flutter در مقایسه با راه حل های توسعه بومی و سایر فناوری های چند پلتفرمی دارای برخی از ویژگی های منحصر به فرد است.همین امر باعث شده است که مورد توجه صاحبان محصولات،رهبران فناوری و توسعه دهندگان واقع شود.در اینجا عمده مزایای Flutter وجود دارد:

روند توسعه کارآمد

Flutter به عنوان یک فناوری کراس پلت فرم،توسعه یک برنامه برای هر دو سیستم عامل با استفاده از یک کد یکسان را امکان پذیر می کند.اما این تنها دلیل این نیست که استفاده از فلاتر روند توسعه را سریعتر و کارآمدتر می کند.این برنامه همچنین به شما این امکان را می دهد که بدون راه اندازی مجدد برنامه،به روزرسانی ها را به صورت real time مشاهده کنید.

این روند توسعه را به طور قابل توجهی تسریع می کند.React Native و Xamarin عملکردهای مشابهی دارند اما سرعت آنها کندتر است.با استفاده از این ویژگی ها،Flutter به شما این امکان را می دهد در وقت و منابع خود صرفه جویی کنید.

ویجت ها

ویجت ها عناصر سازنده ای هستند که کل برنامه بر اساس آنها ساخته شده است،موارد آماده و همچنین قابل تنظیم نیز وجود دارد وهمچنین همه چیز در Flutter می تواند از طریق ویجت ها ساخته شود.

از آنجا که ویجت ها بخشی از برنامه هستند و نه پلت فرم خاص،محصول نهایی به احتمال زیاد مشکلات سازگاری کمتری در نسخه های مختلف سیستم عامل دارد.

عملکرد بالا

برنامه های Flutter در سطحی قابل مقایسه با برنامه های بومی عمل می کنند.و بر سایر فناوری های cross-platform برتری دارند.این بیشتر به این دلیل است که Flutter تنها SDK تلفن همراه است که از پل(جاوا اسکریپت یا نمایش وب)برای ارتباط بین برنامه و سیستم عامل استفاده نمی کند.در نتیجه،شما یک برنامه با سرعت بیشتر با انیمیشن های زیبا،سریع و مشکلات عملکرد کمتری دریافت می کنید.

بین المللی سازی و دسترسی

بین المللی سازی یا تهیه نسخه های مختلف زبان و منطقه ای برنامه شما،معمولاً پس از ایجاد برنامه خود اتفاق می افتد و می تواند چندین اختلاف ایجاد کند.Flutter ابزاری را فراهم می کند که این فرآیند را آسان می کند و مستقیماً در توسعه نقش دارد.

Flutter همچنین قابلیت دسترسی،فونت های بزرگ،صفحه خوان ها و کنتراست پیشرفته را پشتیبانی می کند،همه اینها از داخل سیستم عامل به صورت خودکار انجام می شوند.

منبع باز و یک جامعه مشغول با آن

به عنوان یک پلت فرم منبع باز،Flutter برای استفاده رایگان است و جامعه ای در حال رشد است که به مستندات برجسته خود کمک می کند.و به مسائلی که ممکن است توسعه دهندگان با آن روبرو شوند کمک می کند.همچنین ویدئوهای YouTube زیادی برای کسانی که می خواهند در چارچوب رابط کاربری تلفن همراه Google شروع به یادگیری Flutter یا مهارت خود کنند،در دسترس است.

زمان سریعتری در ارائه به بازار

باید بگویم از مزایای عالی که Flutter  دارد این است که زمان کمتری در ارائه به مارکت ها را در هردو سیستم عامل اندروید و ios صرف میکند.در مقاله های بعد درباره نقاط ضعف این ابزار صحبت خواهیم کرد که نباید از آن ها چشم پوشی کرد.

برای خواندن مقاله 11 روش On-Page SEO برای رتبه بندی بهتر در سال 2021 بر روی لینک کلیک کنید

کلمات کلید:فلاتر چیست؟مزایا و کاربرد آن،Flutter چه مزایایی دارد؟،چرا باید از Flutter برای توسعه برنامه خود استفاده کنید؟،flutter چیست؟

مهدی صالحی

مهدی صالحی هستم برنامه نویس وب و نرم افزار موبایل.دارنده مدارک برنامه نویسی از دانشگاه johns Hopkins و Michigan آمریکا عاشق هک و این دنیای باحال برنامه نویسی

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا