Adobe Photoshop

فتوشاپ چیست؟

آموزش صفر تا صد فوتوشاپ

آموزش صفر تا صد فتوشاپ

با مقاله آموزش صفر تا صد فتوشاپ با شما همراه هستیم تا فتوشاپ را کاملا رایگان و با خواندن مقاله های سایت ما میتوانید بر photoshop مسلط شوید.آموزش صفر تا صد فتوشاپ قسمت اول:ادوبی فتوشاپ یک نرم افزار ویرایش عکس و روتوش عکس برای استفاده در رایانه های ویندوز یا مک است. فتوشاپ توانایی ایجاد ، بهبود یا ویرایش تصاویر ، آثار هنری و تصاویر را به کاربران ارائه می دهد.تغییر پس زمینه ، شبیه سازی یک نقاشی از زندگی واقعی یا ایجاد یک نمای جایگزین از جهان، همه با ادوبی فتوشاپ امکان پذیر است. فتوشاپ پرکاربردترین ابزار نرم افزاری برای ویرایش عکس ، دستکاری تصویر و روتوش برای چندین فرمت فایل تصویری و ویدیویی است. ابزارهای موجود در فتوشاپ امکان ویرایش تصاویر مجزا و همچنین دسته های بزرگ عکس را فراهم می کند.نسخه های مختلفی از فتوشاپ وجود دارد ، از جمله فتوشاپ سی سی، فتوشاپ اِلِمِنتس،فتوشاپ لایتروم،فتوشاپ اِکسپرس، که نسخه فتوشاپ با ویژگی های کمتری برای سیستم عامل مک است.

فتوشاپ چگونه استفاده میشود؟

فتوشاپ ابزاری مهم برای طراحان ،توسعه دهندگان وب،گرافیست ها،عکاسان و متخصصان خلاق است. به طور گسترده ای برای ویرایش تصویر ، روتوش ، ایجاد ترکیبات تصویری ، ماکت های وب سایت و افزودن تأثیرات استفاده می شود. تصاویر دیجیتال یا اسکن شده را می توان برای استفاده بصورت آنلاین یا چاپی ویرایش کرد. طرح بندی وب سایت را می توان در فتوشاپ ایجاد کرد. طرح های آنها قبل از اینکه توسعه دهندگان به مرحله کدگذاری بروند ، نهایی می شوند. گرافیک مستقل را می توان برای استفاده در برنامه های دیگر ایجاد و صادر کرد.

فتوشاپ سی سی چیست؟

فتوشاپ سی سی یک نرم افزار تصویر برداری پیشرفته استکه توسط طراحان ، متخصصان وب، ویرایشگران فیلم و عکاسان برای تغییر یا دستکاری تصاویر دیجیتالی مورد استفاده قرار میگیرد. فتوشاپ در درجه اول برای ویرایش تصاویر دو بعدی استفاده می شود ، اگرچه برخی از قابلیت های ویرایش تصویر سه بعدی را ارائه می دهد. فتوشاپ شامل قابلیت تجزیه و تحلیل تصویر است و می تواند برای تهیه تصاویر برای استفاده بصورت آنلاین یا چاپی مورد استفاده قرار گیرد.

فتوشاپ اِلِمِنتس چیست؟

فتوشاپ اِلِمِنتس شامل بسیاری از قابلیت های حرفه ای است که در فتوشاپ سی سی یافت میشود با این وجود گزینه های ساده تری با در نظر گرفتن یک کاربر سطح پایین ارائه میشود. به طور خاص ، برای عکاسان آماتور و علاقه مندان به عکاسی دیجیتال طراحی شده است.فتوشاپ اِلِمِنتس ازهسته تصویر برداری دیجیتال همان فتوشاپ سی سی ساخته شده است.

قابلیت های معمول استفاده شده از اِلِمان های فتوشاپ شامل:
-دستکاری رنگ تصویر

-بریدن تصویر

-ترمیم نقص، مانند گرد و غبار روی لنز و چشم قرمز

-نقاشی رو تصویر با قلم یا مداد

-افزودن متن یا تصویر

-حذف افراد یا اشیا درون یک تصویر

-سازماندهی تصاویر برای دسترسی سریع

-انتشار تصاویر به صورت آنلاین یا ارسال از طریق ایمیل

برای یادگیری صفر تا صد ایلوستریتور بر روی لینک کلیک کنید

فتوشاپ لایت روم چیست؟

فتوشاپ لایت روم بخشی از خانواده محصولات فتوشاپ است و عمدتا توسط عکاسان برای پردازش دسته ای با حجم زیاد از تصاویر استفاده می شود.لایت روم توانایی ایجاد و ذخیره پیش تنظیمات را دارد که میتواند همزمان روی دسته بزرگی از تصاویر اعمال شود. لایت روم همچنین دارای ابزار تصویربرداری غیر مخرب است. به طوری که پرونده های اصلی دست نخورده باقی بمانند.لایت روم توانایی ویرایش فایل های خام را دارد.تعادل نور و نوردهی سفید را میتوان در یک پرونده خام دستکاری یا تنظیم کرد.با این حال فتوشاپ لایت روم بسیاری از ویژگی های عملکردی یا توابع فتوشاپ سی سی یا فتوشاپ اِلِمِنتس را نداردو از رابط متفاتی استفاده میکند.

تاریخچه فتوشاپ

ادوبی فتوشاپ در سال 1987 توسط برادران جان و توماس نول ساخته شده. از زمان توسعه اولیه ، فتوشاپ از یک ابزار ویرایش ساده تصویر به یک مجموعه جامع برای دستکاری تصویر تبدیل شده است. در حالی که نسخه های اولیه فتوشاپ توسط برادران نول تولید و توزیع شد.این نرم افزار توسط ادوبی سیستم خریداری شد و به ادوبی فتوشاپ تبدیل شد.

اولین نسخه از نرم افزار منتشر شده توسط ادوبی در فوریه 1990 ارائه شد. این امکان را به کاربران می دهد تا پرونده ها را در چندین قالب در رایانه های اولیه مک نمایش و ذخیره کنند. همچنین کاربران می توانند رنگ ، تعادل و اشباع رنگ تصاویر را تنظیم کنند. حداقل قابلیت های نقاشی ، و همچنین انتخاب لبه های نرم وجود دارد.طراحان گرافیک خیلی زود فتوشاپ را انتخاب کردند.

امیرحسین قنبری

امیر حسین قنبری هستم گرافیست و برنامه هایی که به طور تخصصی در این مدت با اون ها کار کردم و در اون ها تخصص دارم برنامه هایی چون افترافکت،پریمیر،موهو،فتوشاپ و ایلستریتور هستند که سازنده یک طراح گرافیک کامل هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا