JavaScript

جاوا اسکریپت چیست؟

آموزش صفر تا صد جاوا اسکریپت

آموزش جاوا اسکریپت. جاوا اسکریپت چیست؟javascript که به اختصار Js نامیده میشود،یکی از محبوب ترین زبان های برنامه نویسی تحت حوزه وب میباشد.
جاوا اسکریپت یک زبان سطح بالا،تفسیری و مبتنی بر شی (Object-based) است . که میتوان هم سمت سرور و هم سمت کاربر،برای ایجاد تعامل با صفحات وب به کار برد. جایی که html و css ساختار اولیه و ظاهر صفحات وب را تعیین می کند، جاوا اسکریپت نحوه عملکرد صفحات وب را کنترل میکند در کل باید بگویم جاوا اسکریپت به صفحات وب رفتار میبخشد.

جاوا اسکریپت برای چه استفاده می شود؟

بایدگفت:
لیست ویژگی ها و کاربردهای جاوا اسکریپت بسیار طولانی است،در انتهای این مقاله،شما یک تصویر واضح از موارد استفاده از زبانjavascript خواهید داشت

بسیاری از رتبه بندی های زبان برنامه نویسی در دهه گذشته نشان می دهد که جاوا اسکریپت یکی از ده زبان برتر ست. این رتبه بندی ها نشان می دهد که جاوا اسکریپت یکی از داغترین زبان های برنامه نویسی در دنیا است و امروزه در بسیاری از برنامه ها از جاوا اسکریپت استفاده می شود.

برای مدت زمان طولانی،استفاده اصلی از JavaScript برای برنامه نویسی سمت کاربر بوده.بنابراین وقتی می بینید که یک دکمه،متن یا هر شی در یک صفحه وب در حال حرکت است،به احتمال زیاد نتیجه کد JavaScript است.

اما اکنون جاوا اسکریپت بسیار قدرتمند شده و دیگر یک زبان برنامه نویسی تحت وب نیست. موارد زیر برخی از کاربردهای JavaScript است که در مورد آنها بعد از پایان مقاله آموزش جاوا اسکریپت یاد خواهید گرفت:

برنامه های وب سمت کاربر
برنامه های وب سمت سرور
اپ های موبایل
برنامه های دسکتاپ
بازی های تحت وب

در نتیجه :

جاوا اسکریپت چیست؟جاوا اسکریپت یکی از برترین زبان های برنامه نویسی در دنیاست که نه تنها در حوزه خودش پیشرفت و محبوبیت خاصی داشته بلکه امروزه با ورود به هوش مصنوعی لیست طیف کاربران خود را گسترده کرده است در این مقاله آموزش جاوا اسکریپت را به صورت مقدمه ای به شما آموختیم مقاله های بعدی ما را مطالعه کنید و جاوا اسکریپت را به صورت رایگان آموزش ببینید.

برای یادگیری ابزار pen در فوتوشاپ بر روی لینک کلیک کنید

مهدی صالحی

مهدی صالحی هستم برنامه نویس وب و نرم افزار موبایل.دارنده مدارک برنامه نویسی از دانشگاه johns Hopkins و Michigan آمریکا عاشق هک و این دنیای باحال برنامه نویسی

دیدگاهتان را بنویسید

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا