++C

تاریخچه، کاربرد،نكات مثبت و منفی ++C

تاریخچه ++C و کاربرد و نكات مثبت و منفی

از زمان تولد اولین زبان برنامه نویسی مدرن ، بسیاری از زبان های سطح پایین تا سطح بالا برای کارآیی بیشتر برنامه نویسی پدیدار شده اند.و در میان آنها ، ++C به عنوان یک انتخاب عالی برای مقابله موثر با بسیاری از کارهای مختلف ظاهر می شود.

دراین مقاله سعی داریم شما را با تاریخچه++c،کاربرد++c،نکات مثبت و منفی ++c بیشتر آشنا کنیم.

توسعه ++C در سال 1982 توسط Bjarne Stroustrup ، دانشمند دانمارکی کامپیوتر ، به عنوان جانشین C بود. در سال 1985 ، اولین ویرایش کتاب زبان برنامه نویسی ++C انجام شد
منتشر شد. اولین نسخه استاندارد شده ++ C در سال 1998 با نام C ++ 98 منتشر شد. در سال 2003 ، C ++ 03
و حاوی چند به روز رسانی کوچک بود. پس از آن ، برای مدتی ثابت و بی سر وصدا بود ، اما به آرامی
شروع به پبشرفت کرد و در نتیجه آن در سال 2011 به روز رسانی عمده ای به نام C ++ 11 انجام شد. از آن به بعد
در کمیته استاندارد C ++ یک چرخه سه ساله برای انتشار نسخه های به روز شده تصویب شد
C ++ 14 ، C ++ 17 ، و در حال حاضر C ++ 20. روی هم رفته ، با انتشار C ++ 20 در سال 2020 ، C ++ تقریبا 40سال سن دارد و همچنان قوی است در اکثر رتبه بندی زبان های برنامه نویسی در سال 2020 ، C ++ در زبان برنامه نویسی جز 4 تا زبان برتر قرار دارد
از این دستگاه در طیف وسیعی از سخت افزارها استفاده می شود ، که از دستگاه های کوچک با آن استفاده می شود
ریزپردازنده های تعبیه شده تا ابر رایانه ها. علاوه بر سخت افزار گسترده پشتیبانی ، C ++ را می توان برای مقابله با تقریباً هر کار برنامه نویسی ، اعم از بازی در سیستم عامل های تلفن همراه ، استفاده کرد.
نرم افزار هوش مصنوعی (AI) و یادگیری ماشینی (ML) ، زمان واقعی 3 بعدی موتورهای گرافیکی ، درایورهای سخت افزاری سطح پایین ، کل سیستم عامل ها و غیره.

عملکرد برنامه های C ++ به راحتی با زبان برنامه نویسی دیگر مطابقت دارد و بنابراین ، این زبان عملاً برای نوشتن برنامه های سریع ، قدرتمند و شیءگرا در کلاس سازمانی است. به همان اندازه که C ++ رواج پیدا کرده است ، درک زبان به طور شگفت انگیزی دشوار است. تکنیک های ساده ، اما قدرتمندی وجود دارد که برنامه نویسان حرفه ای C ++ از آنها استفاده می کنند و در متون سنتی ظاهر نمی شوند ، و بخشهای مفیدی از C ++ وجود دارد که حتی برای برنامه نویسان با تجربه C ++ نیز یک راز باقی مانده است. اغلب اوقات ، کتابهای برنامه نویسی بر نحوی زبان به جای استفاده در دنیای واقعی تمرکز می کنند

سرعت بهینه

مهمترین مزیت سیستم عامل ها این است که این زبان های برنامه نویسی دارای عملکرد و سرعت فوق العاده بالایی باشند. هرچند تفاوت “ms” یا “kb” در دستگاه های مدرن امروزی چندان مشکلی ایجاد نکند. اما اگر به دستگاههای با حافظه محدود یا مراکز داده بزرگ مانند سرورها نگاه کنید ، انحراف زیاد می تواند فاجعه ایجاد کند. بنابراین برنامه نویسان جدید باید از قابلیت های بهینه سازی چشمگیر C ++ استفاده کنند. نه تنها این ، بلکه این زبان های برنامه نویسی همچنین امکان سفارشی سازی عملکرد برای صرفه جویی در مصرف انرژی را در اختیار کاربران قرار می دهد.

کتابخانه ++C

کتابخانه استاندارد C ++ جزئیات زیادی را از نسخه قبلی خود و اضافات ضروریی برای بهینه سازی عملکرد به ارث می برد. بنابراین اگر با C آشنا هستید ، استفاده از C ++ ساده تر می شود اما مهمتر از همه ، متخصصان برجسته در زمینه رایانه قبلاً کتابخانه استاندارد زبانهای برنامه نویسی C را استاندارد کرده اند. بنابراین ما می توانیم آزادانه از آن بدون نگرانی زیاد در مورد بازنویسی قطعات یا کل کتابخانه توسط خودمان استفاده کنیم.

توابع مقدماتی در زبان ++C

C ++ نسبت به C یا سایر زبان های سطح متوسط ویژگی های قوی تری را به کاربران ارائه می دهد.

ما می توانیم برخی از نامهای برجسته مانند اعلان به عنوان بند ، تبدیل مانند عملکرد ، جدید/حذف ، خطی ، آرگومان پیش فرض ، اضافه بار تابع را ذکر کنیم.

چند مدل

C ++ دارای ویژگی های منحصر به فرد C است و دارای چند شبيه سازي شکلی است
اولین زبانهای برنامه نویسی شی گرا در جهان بنابراین ما می توانیم از مفاهیمی مانند چند شکلی ، کپسوله سازی ، وراثت و انتزاع با C ++ برای اجرای پروژه های برنامه نویسی OOP استفاده کنیم.

شیء گرا

یکی از بزرگترین مزایای C ++ ویژگی برنامه نویسی شی گرا است که شامل مفاهیمی مانند کلاس ها ، وراثت ، چندشکلی ، انتزاع داده ها و کپسوله سازی است که امکان استفاده مجدد از کد را فراهم می آورد و باعث می شود برنامه مطمئن تر شود.

نه تنها این ، به ما کمک می کند تا با مشکلات موجود در دنیای واقعی با در نظر گرفتن داده ها به عنوان یک شی برخورد کنیم. C فاقد این ویژگی بود و از این رو ایجاد شد ، که اهمیت زیادی دارد.

این ویژگی چشم اندازها و فناوری های متعددی را به وجود آورد. جالب است بدانید که C ++ با ترکیب ویژگی هایی نه تنها از C بلکه Simula 67 ، اولین زبان برنامه نویسی شی گرا ، ایجاد شده است.

همه کاره

با یک زبان سطح متوسط ، C ++ می تواند وظایف سطح بالا و پایین را انجام دهد. بنابراین برنامه نویسان را خواهید دید که از این زبان برنامه نویسی شی گرا برای کارهای زیادی استفاده می کنند ، از ساخت بازی ، پردازش گرافیک ، ایجاد سیستم عامل و کنترل سخت افزار تعبیه شده.

قابلیت حمل

C ++ ویژگی قابل حمل بودن یا مستقل بودن پلتفرم را ارائه می دهد که به کاربر اجازه می دهد برنامه ای یکسان را بر روی سیستم عامل ها یا رابط های مختلف به راحتی اجرا کند.

فرض کنید برنامه ای در سیستم عامل لینوکس می نویسید و به دلایلی ظاهری به سیستم عامل ویندوز تغییر می دهید ، می توانید همان برنامه را در ویندوز نیز بدون هیچ خطایی اجرا کنید. این ویژگی برای برنامه نویس بسیار مفید است.

چند پارادایم

C ++ یک زبان برنامه نویسی چند پارادایمی است. اصطلاح “پارادایم” به سبک برنامه نویسی اشاره دارد. این شامل منطق ، ساختار و روش برنامه است. عمومی ، ضروری و شی گرا سه پارادایم C ++ هستند.

اکنون سعی کنید بفهمید برنامه نویسی عمومی به چه معناست. برنامه نویسی عمومی به استفاده از یک ایده واحد برای اهداف مختلف اشاره دارد. از سوی دیگر ، برنامه نویسی اجباری به استفاده از جملاتی گفته می شود که حالت برنامه را تغییر می دهند.

دستکاری سطح پایین

از آنجا که C ++ با C ، که یک زبان رویه ای است و با زبان ماشین ارتباط نزدیکی دارد ، ارتباط تنگاتنگی دارد ، C ++ امکان دستکاری سطح پایین داده ها در سطح معینی را می دهد. سیستم های جاسازی شده و کامپایلر با کمک C ++ ایجاد می شوند.

مدیریت حافظه

++ C به برنامه نویس این امکان را می دهد که کنترل کامل بر مدیریت حافظه را انجام دهد. این می تواند هم به عنوان دارایی و هم به عنوان بدهی در نظر گرفته شود زیرا این امر باعث افزایش مسئولیت کاربر در مدیریت حافظه می شود تا اینکه توسط جمع آوری زباله مدیریت شود. این مفهوم با کمک DMA (تخصیص حافظه پویا) با استفاده از اشاره گرها پیاده سازی شده است.

پشتیبانی بزرگ

C ++ دارای جامعه بزرگی است که با ارائه دوره ها و سخنرانی های آنلاین ، پولی و بدون پرداخت ، از آن پشتیبانی می کند. از نظر آماری ، C ++ ششمین برچسب پرکاربرد و دنبال شده در StackOverflow و GitHub است.

سازگاری با C

C ++ تقریباً با C. سازگار است. تقریباً هر برنامه C بدون خطا یک برنامه معتبر C ++ است. بسته به کامپایلر مورد استفاده ، هر برنامه ++ C می تواند بر روی یک فایل با پسوند .cpp اجرا شود.

مقیاس پذیری

مقیاس پذیری به توانایی برنامه در مقیاس بندی اشاره دارد. این بدان معناست که برنامه C ++ قادر است در مقیاس کوچک و همچنین در مقیاس بزرگ داده اجرا شود. ما همچنین می توانیم برنامه هایی بسازیم که منابع زیادی مصرف می کنند.

نكات منفی ++C

استفاده از اشاره گرها

اشاره گرها مشخصه زبان های C هستند ، از جمله C و C ++. اگرچه به ما کمک می کند سریعتر و آسانتر دستکاری کنیم ، اما اگر نمی دانید چگونه آن را کنترل کنید ، استفاده از آن بسیار مشکل است و باعث ایجاد خطا می شود.درک اشاره گرها در C/C ++ یک مفهوم نسبتاً دشوار است و حافظه زیادی را مصرف می کند. سوء استفاده از اشاره گرها مانند اشاره گرهای وحشی ممکن است باعث خرابی سیستم یا رفتار ناهنجار شود.

مشکل امنیتی

سایر زبانهای برنامه نویسی شی گرا مانند C ++ همیشه برای برنامه نویسان یک مشکل ایمنی است. با گستره عظیمی از توابع عملكرد ، متغیرهای جهانی و اشاره گرها ، این احتمال وجود دارد که شما به طور ناخواسته کد منبع نرم افزار خود را فاش کنید.و اگرچه برنامه نویسی شی گرا در مقایسه با سایر زبانهای برنامه نویسی که شی گرا نیستند ، مانند C ، امنیت زیادی را برای داده های مورد استفاده فراهم می کند ، اما برخی از مسائل امنیتی هنوز به دلیل در دسترس بودن توابع دوست ، متغیرهای جهانی و اشاره گرها وجود دارد.

عدم وجود جمع کننده زباله

همانطور که قبلاً بحث شد ، C ++ به کاربر کنترل کامل مدیریت حافظه کامپیوتر با استفاده از DMA را می دهد. C ++ فاقد ویژگی جمع آوری زباله برای فیلتر کردن خودکار داده های غیر ضروری است.

به عدم وجود رشته هاي داخلی

C ++ از نخ ها يا رشته هاي داخلی پشتیبانی نمی کند. Threads یک مفهوم نسبتاً جدید در C ++ است که در ابتدا وجود نداشت. در حال حاضر ، C ++ قادر به پشتیبانی از توابع lambda است.

برای مطاله مقاله pwa چیست؟ بر روی لینک کلیک کنید

طاها رنجبر

طاها رنجبر هستم متولد اردیبهشت 1378 شهر تبریز کارشناس ارشد مهندسی شیمی (درحال تحصیل) علاقه مند به زبان های برنامه نویسی

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا