هک و امنیت

بهترین زبان های برنامه نویسی برای هک

بهترین زبان های برنامه نویسی برای هک

در این این مقاله با ما همراه باشید تا بدانیم چرا زبان های برنامه نویسی در هک مهم هستند و بهترین زبان های برنامه نویسی برای هک کردن چه زبان هایی هستند.

چرا زبان های برنامه نویسی در هک مهم هستند؟

یادگیری زبان برنامه نویسی به شما کمک می کند تا خودکفا شوید و دانش نحوه برخورد با برنامه ها را در اختیار شما قرار می دهد تا بتوانید به راحتی و با سرعت از آنها سوء استفاده کنید.لازم به ذکر است که درک نحوه عملکرد یک برنامه ممکن است برای شما بسیار مفید باشد.

این به شما کمک می کند تا به جای تکیه بر چارچوب هایی مانند Metasploit، اکسپلویت های خود را در C/C++ بنویسید. یادگیری برنامه نویسی همچنین به شما این امکان را می دهد که بدافزار منحصر به فرد خود را توسعه دهید، که نرم افزار آنتی ویروس به سختی می تواند آن را شناسایی کند.

اکثر ابزارهای هک منبع باز و رایگان برای استفاده هستند. اگر مهارت برنامه نویسی را یاد گرفته باشید، استفاده از ابزارهای هک و استفاده از آنها یک فرآیند ساده است.

بنابراین، قبل از شروع یادگیری اصول هک، کدنویسی را بیاموزید و یک پایه قوی ایجاد کنید.

بهترین زبان های برنامه نویسی برای هکرهای اخلاقی

زبان c

 این واقعیت که از زبان C برای هک کردن بخش امنیتی استفاده می شود جای تعجب ندارد. ماهیت سطح پایین آن نسبت به سایر زبان های برنامه نویسی در هنگام دستیابی به اجزای سخت افزاری سطح پایین مانند RAM مزیتی را به آن ارائه می دهد. بسیاری از کارشناسان امنیتی از زبان برنامه نویسی C برای مدیریت سخت افزار و منابع سرور در سطح پایین تر استفاده می کنند. تسترهای نفوذ همچنین ممکن است از آن برای ایجاد اسکریپت های برنامه نویسی سوکت رعد و برق سریع استفاده کنند.

زبان سی پلاس پلاس

C++ یکی از بهترین زبان های برنامه نویسی برای نفوذ به برنامه های تجاری است. همانطور که همه ما می دانیم، اکثر نرم افزارهای تجاری تحت مجوز اختصاصی مجوز دارند و نیاز به فعال سازی پولی دارند، بنابراین هکرها برای دور زدن آن باید مهندسی معکوس انجام دهند. دسترسی سطح پایین مورد نیاز برای بازرسی کد ماشین و شکست همه این روش‌های فعال‌سازی توسط زبان هک C++ ارائه می‌شود. اگر C++را یاد بگیرید، می‌توانید نرم‌افزارهای تجاری را شکسته و حتی برنامه‌های هک منحصربه‌فرد خود را ایجاد کنید.

SQL

SQL مخفف Structured Query Language است. این رایج ترین زبان برنامه نویسی هک در بین هکرهای اخلاقی است. یک هکر اخلاقی می تواند از این برای به دست آوردن اطلاعات از پایگاه های داده استفاده کند. از آنجایی که اکثر نرم افزارهای مبتنی بر وب اطلاعات خصوصی مانند رمزهای عبور کاربر را در برخی از داده ها ذخیره می کنند، به نظر می رسد SQL بهترین ابزار برای نفوذ به پایگاه های داده شرکتی است. تا زمانی که همه چیز را در مورد زبان SQL و ساختار آن ندانید، نمی توانید در برابر حملات پایگاه داده دفاع کنید.

PHP

PHP یک زبان برنامه نویسی سمت سرور است که برای تولید صفحات وب استفاده می شود. درک PHP به هکرهای آنلاین در تاکتیک های خوب هک وب کمک می کند.

PHP یک زبان برنامه نویسی سمت سرور است. می توانید یک برنامه سفارشی در PHP ایجاد کنید که یک وب سرور را تغییر داده و آن را در برابر حملات آسیب پذیر کند.

اکثر دامنه های وب از PHP استفاده می کنند که یکی از قوی ترین زبان های سرور است. دانستن PHP می تواند به شما در دفاع از خود در برابر حملات مخرب کمک کند. PHP ستون فقرات بسیاری از سیستم های مدیریت محتوای محبوب است. در نتیجه PHP ممکن است به شما در دفاع از وب سایت ها یا خراب کردن آنها کمک کند.

python

این زبان اغلب به عنوان زبان واقعی برای هک در نظر گرفته می شود. در سال 2020، پایتون به عنوان بهترین زبان برنامه نویسی برای هک در نظر گرفته می شود. اینگونه است که هکرهای اخلاقی برنامه های هک بر اساس تقاضای خود را در لحظه کدگذاری می کنند. در صورت استفاده صحیح، پایتون می‌تواند تقریباً هر کاری را انجام دهد، از بررسی یکپارچگی سیستم‌های شرکتی گرفته تا خودکار کردن اکثر برنامه‌های هک.

Javacript

آفرین به ایجاد اخیر پروژه node.JS. در نتیجه، جاوا اسکریپت به عنوان مؤثرترین زبان برنامه نویسی برای بهره برداری از برنامه های کاربردی آنلاین ظاهر شده است. بسیاری از کارشناسان امنیتی در مورد توسعه اسکریپت های متقابل سایت در جاوا اسکریپت، راه هکرهای کلاه سیاه را دنبال می کنند. از آنجایی که زبان جاوا اسکریپت می‌تواند فناوری‌های وب فرانت اند و بک‌اند را تغییر دهد، به روشی محبوب برای هک کردن حتی پیچیده‌ترین برنامه‌های کاربردی وب تبدیل شده است.

Ruby

روبی اغلب به عنوان مؤثرترین زبان برنامه نویسی برای نفوذ به سیستم های مختلف تجاری در نظر گرفته می شود. از نظر سینتکس به زبان هک پایتون نزدیک است. علیرغم این واقعیت که هر دو زبان در خودکارسازی برنامه های هک مرسوم، عالی هستند، تصور می شود که ruby بیشتر بر روی هک آنلاین متمرکز است. پس از آشنایی با تمام قابلیت‌های شگفت‌انگیز ruby ، خواهید فهمید که معروف‌ترین سیستم تست نفوذ، Metasploit، آن را به عنوان زبان اصلی خود انتخاب کرده است.

Assembly

اسمبلی اغلب به عنوان موثرترین زبان برنامه نویسی برای نفوذ به سیستم های اولیه در نظر گرفته می شود. این قدرتمندترین زبان هکرها است، اما تسلط بر آن بسیار دشوار است. یکی از مهم ترین ویژگی هایی که این زبان هک را برای ایجاد برنامه های هک سریع و موفق ایده آل می کند، توانایی آن در کنترل آسان فرآیندهای سطح پایین سیستم است.

برای ایجاد بدافزار مانند تروجان ها و ویروس ها ایده آل است. در نتیجه، اگر بتوانید در منحنی یادگیری سخت آن دوام بیاورید، نتایج آن برای شما رضایت‌بخش خواهد بود.

نتیجه گیری

برترین زبان های برنامه نویسی برای هکرها و امنیت سایبری را در این مقاله بررسی کرده ایم. هر زبان مجموعه ای از مزایای خاص خود را دارد و بسته به نحوه مطالعه شما، ممکن است یک ترم را سریعتر از دیگری بگذرانید. با این حال، این مقاله باید برای پاسخ به این سوال کافی باشد “چه زبان های برنامه نویسی توسط هکرها استفاده می شود؟” اگرچه هیچ زبان کدگذاری هک اخلاقی یکسانی وجود ندارد، اما باید گفت  پایتون یک انتخاب محبوب در بین هکرها برای ایجاد سوء استفاده یا نفوذ در سیستم ها است.

برای مطالعه مقاله ۱۰ مرحله برای هکر شدن بر روی لینک کلیک کنید

کلمات کلیدی:برنامه نویسی برای هک،بهترین زبان های برنامه نویسی برای هک

مهدی صالحی

مهدی صالحی هستم برنامه نویس وب و نرم افزار موبایل.دارنده مدارک برنامه نویسی از دانشگاه johns Hopkins و Michigan آمریکا عاشق هک و این دنیای باحال برنامه نویسی

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا