دسته‌بندی نشده

برترین پروژه های پایتون برای مبتدیان

برترین پروژه های پایتون برای مبتدیان

پایتون سخت ترین زبان برنامه نویسی در بین شرکت ها است. در چند سال گذشته ، پایتون به دلیل استفاده از آن در هوش مصنوعی ، علم داده و غیره به وجود آمد.

طبق گزارش Glassdoor ، در سال 2019 ، 75 درصد از موقعیت های علم داده در توصیف شغل خود پایتون را ذکر کرده اند. از آن در هوش مصنوعی و یادگیری ماشین ، توسعه وب ، علم داده و اینترنت اشیا (IoT) بسیار استفاده می شود.

سازمان های بزرگی مانند ، Wikipedia ، Google ، Yahoo ، Facebook ، Reddit ، Instagram ، Amazon از زبان برنامه نویسی پایتون استفاده می کنند. امروزه 80 درصد از دانشمندان داده در سراسر جهان از پایتون استفاده می کنند. مبتدیان ظرف چند روز نحو پایتون را یاد می گیرند.

اما برای کسب تجربه در پایتون ، مبتدیان باید پروژه هایی را انجام دهند. سطح دشواری و خیر. پروژه های پایتون میزان تجربه شما را مشخص می کند.در ادامه دلایل محبوبیت پایتون را بررسی میکنیم.

چرا پایتون اینقدر محبوب است؟

دلایل محبوبیت پایتون:پایتون منبع باز است که عمدتا در هوش مصنوعی و علم داده استفاده می شود. دلیل محبوبیت زیاد پایتون این است که یادگیری آن آسان است و کتابخانه های زیادی مانند PyTorch ، TensorFlow ، Keras ، NLTK و غیره در اختیار شما قرار می گیرد. اگر می خواهید درباره کتابخانه های پایتون بیشتر تحقیق کنید

این بهترین زبان برنامه نویسی برای کسانی است که می خواهند برنامه نویسی را یاد بگیرند. ما توسط برنامه های مبتنی بر پایتون مانند تشخیص چهره ، تشخیص صدا ، سیستم توصیه کننده و غیره احاطه شده ایم.

اگر نمی دانید چگونه در پایتون کدگذاری کنید ، باید آن را یاد بگیرید. من در زیر به کتابی اشاره کرده ام ، یعنی دوره تصادف پایتون از اریک متس ، جایی که من زبان پایتون را یاد می گیرم. این کتاب جامع و مبتدی است.

و اگر نمی خواهید کتاب بخوانید ، باید به Datacamp بروید ، از آنجا می توانید پایتون را یاد بگیرید. Datacamp یک گزینه عالی برای مبتدیانی است که می خواهند کد نویسی کنند. در Datacamp ، یک ویژگی ردیابی مهارت وجود دارد که عملکرد شما را اندازه گیری می کند و به شما نشان می دهد که به مهارت های بیشتری در حرفه خود نیاز دارید.

در اینجا من پروژه های پایتون را فهرست کرده ام که مبتدیان باید با آنها شروع کنند. توجه داشته باشید که لیست مرتب نیست. دلایل محبوبیت پایتون را فهمیدیم در ادامه با ما همراه باشید.

دوز دوز یا تیک تاک

Tic-tac-toe یک بازی جالب است. در روزهای مدرسه ، ممکن است این بازی را در روزنامه انجام داده باشید. این یک بازی شبکه 3*3 است که دو بازیکن در آن شرکت می کنند.

بازیکن اول نماد “X” یا “O” (هر چه را که انتخاب کند) در یکی از مربع های 3*3 قرار می دهد و سپس بازیکن بعدی نمادی دیگر (“O” یا “X”) را در مربع خالی قرار می دهد. بازیکنی که در ردیف افقی ، عمودی یا مورب امتیاز کسب کند ، برنده محسوب می شود.لينك كد

قیچی کاغذ سنگی

چیزی می گیرید؟ اینکه همه این بازی هایی که در دوران کودکی انجام می دادیم به بازی های دیجیتالی تبدیل می شوند. این بازی جالب است. سه انتخاب وجود دارد. در طول بازی ، هر دو بازیکن باید هر یک از این گزینه ها را به طور تصادفی انتخاب کنند. در این بازی سه قانون وجود دارد.

سنگ قیچی را شکست می دهد
قیچی کاغذ را شکست می دهد
کاغذ سنگ را شکست می دهد
هر دو بازیکن در هر دور امتیاز خواهند گرفت. پس از کامل شدن دور ، بازیکنی که بیشترین امتیاز را داشته باشد برنده اعلام می شود. برای دریافت کد منبع روی پیوند کلیک کنید.

تعداد کلمات
در این پروژه به شما حکم داده می شود. آنچه شما باید انجام دهید این است که برنامه ای بسازید که بتواند عدد نه را بشمارد. کلمات موجود در جمله به عنوان مثال ، ورودی “Technologynous بهترین وب سایت فناوری است.” در این جمله ، خروجی باید 6 باشد.

نکته:- ابتدا از تابع “split” برای تقسیم آنها به کلمات استفاده کنید. سپس ، از تابع len () برای شمارش no استفاده کنید. از کلمات

پالیندروم
زمانی گفته می شود که یک رشته یا عدد palindrome است که معکوس عدد (یا رشته) با شماره (یا رشته) یکسان باشد. به عنوان مثال ، “9009” یک پالیندروم است اما “912” اینطور نیست. “مالایالام” ، “ظهر” ، “چشم” پالیندروم هستند. معکوس آنها همان است که هست.

نکته:- از روش نمایه سازی مانند r == r [::- 1] در یک تابع برای معکوس کردن کلمه استفاده کنید. و بررسی کنید که عکس معکوس و اصلی یکسان هستند یا از روش if-else استفاده نمی کنند.

بازی مار
شاید با بازی مار آشنا باشید. در این برنامه ، مار در جهت معینی حرکت می کند و وقتی غذا را می خورد ، اندازه آن افزایش می یابد. و وقتی از خود عبور می کند ، بازی تمام می شود.

بسیاری از شرکت ها مانند آمازون ، مایکروسافت و غیره در مصاحبه های خود در مورد این پروژه س askال می کنند. برای دریافت کد منبع روی پیوند کلیک کنید.

فرد یا زوج
در این پروژه ، شما باید برنامه ای بسازید که مشخص می کند ورودی (شماره) داده شده فرد یا زوج است.

نکته:- از روش دیگری استفاده کنید. اگر 2 عدد داده شده را تقسیم کند ، در غیر این صورت عدد فرد است.

کوتاه کننده URL
URL سرویسی است که به کاهش URL یک صفحه وب کمک می کند. به عنوان مثال ، آدرس اینترنتی http://www.petservice.com/ است. پس از استفاده از کوتاه کننده URL ، چیزی شبیه به این http://bit.ly/kjhd به نظر می رسد. شما می توانید این نوع URL های کوتاه را در بسیاری از رسانه های اجتماعی مانند توییتر ، Linked In و غیره مشاهده کرده باشید.

تعداد زیادی کوتاه کننده URL در بازار موجود است. یکی از آنها کوتاه کننده URL Bitly ، کوتاه کننده URL Cuttly است. یک کتابخانه پایتون به نام pyshorteners پیاده سازی کوتاه کننده های URL مانند کوتاه کننده های Bitly ، کوتاه کننده URL های Google و غیره را ارائه می دهد تا کد منبع را دریافت کنید.

علاوه بر موارد فوق ، بسیاری از پروژه ها یا مشکلات پایتون دیگر وجود دارد که مبتدیان می توانند آنها را حل کنند. پیوند را در اینجا ببینید:- پروژه اویلر. در اینجا همه سطوح مشکلات را خواهید دید – از آسان تا سطح بالا. اگر هنگام حل مشکلات با مشکل روبرو شدید ، می توانید GitHub را بررسی کنید.

GitHub محیطی است که توسعه دهندگان فایل ها و پروژه های کد منبع خود را ذخیره کرده و با دیگران همکاری می کنند. اکنون شما آماده شروع پروژه هستید. مطمئن شوید که تا آنجا که ممکن است تمرین کنید.

متشکرم.

امیدوارم از مقاله خوشتان آمده باشد و دلایل محبوبیت پایتون را هم فهمیده باشید.

اگر سوالی دارید ، در کادر نظرات به من اطلاع دهید

برای مطالعه مقاله تفاوت اندروید و لینوکس بر روی لینک کلیک کنید

طاها رنجبر

طاها رنجبر هستم متولد اردیبهشت 1378 شهر تبریز کارشناس ارشد مهندسی شیمی (درحال تحصیل) علاقه مند به زبان های برنامه نویسی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا