Adobe Illustrator

ایلستریتور چیست؟

ایلستریتور چیست؟آموزش صفر تا صد ایلستریتور

با مقاله آموزش صفر تا صد ایلستریتور با شما همراه هستیم تا ایلستریتور را کاملا رایگان و با خواندن مقاله های سایت ما میتوانید بر illustrator مسلط شوید.آموزش صفر تا صد ایلستریتور قسمت اول:ادوبی ایلستریتور یک نرم افزار کاربردی برای ایجاد نقشه ها، تصاویر و کار های هنری با استفاده از رایانه های ویندوز و مک است.ایلستریتور درابتدای سال 1987منتشر شد و در فواصل منظم به روز رسانی میشود و اکنون به عنوان بخشی از ادوبی کریتیو کلود گنجانده شده است.ایلستریتور به طور گسترده توسط طراحان گرافیک،طراحان وب، هنرمندان تجسمی و تصویرگران حرفه ای در سراسر جهان برای ایجاد آثار هنری با کیفیت بالا استفاده میشود.ایلستریتور شامل بسیاری از ابزار های پیچیده است که میتواند زمان ایجاد تصویر را کاهش دهد.

برای یادگیری صفر تا صد افتر افکت بر روی لینک کلیک کنید

نحوه استفاده از ادوبی ایلستریتور

ایلستریتور برای ایجاد انواع تصاویر دیجیتال و چاپی از جمله کارتون، نمودار، لوگو و تصویر میباشد.ایلستریتور به کاربر این اجازه را میدهد تا عکس را وارد کند و از آن به عنوان راهنما برای ردیابی یک شی در عکس استفاده کند. از ایلستریتور می توان برای رنگ آمیزی مجدد یا ایجاد ظاهری شبیه به طرح از عکس استفاده کرد.ایلستریتور همچنین امکان دستکاری متن از بسیاری جهات را فراهم میکند، و ایلستریتور را ابزاری مفید برای ایجاد کارت پستال، پوستر و سایر طرح های تصویری تبدیل میکند که از متن و تصاویر باهم استفاده میکنند.توانایی ایلستریتور برای قرار دادن متن در اطراف یک منحنی به ویژه برای هنرمندان ایجاد لوگو بسیار مفید است.ایلستریتور همچنین در طراحی ماکت هایی که نشان میدهد وبسایت هنگام تکمیل چگونه خواهد بود و ایجاد نماد های مورد استفاده در برنامه ها یا وبسایت ها استفاده میشود.

گرافیک های برداری در ایلستریتور

یکی از مهمترین ویژگیهای ایلستریتور این است که کیفیت آثار هنری با استفاده از ایلستریتور مستقل از رزولوشن نمایش آن است.بنابراین یک تصویر ایجاد شده در ایلستریتور بدون کاهش کیفیت تصویر میتواند بزرگ یا کوچک شود. این یک ویژگی از آثار هنری است ، که از روابط ریاضی در توصیف خطوط ، کمان ها و سایر قسمت های تصویرگر استفاده می کند.برای مقایسه، عکسهایی که با استفاده از ابزار هایی مانند فتوشاپ ویرایش میشوند وابسته به وضوح هستند وبا بزرگ شدن کیفیت تصویر کاهش می یابد. گرافیک برداری مجموعه ای از چند ضلعی ها است که تصویر را تشکیل می دهند و به نوبه خود از بردارها تشکیل شده اند.هر بردار از محلی که به عنوان گره یا نقطه کنترل شناخته میشود عبور میکند که دارای یک مکان مشخص در محور های عمودی و افقی صفحه است. این گره مسیر برداری را تعیین می کند ، که دارای ویژگی های مختلفی مانند رنگ ، منحنی ، پر کردن ، شکل و ضخامت است. موقعیت بردارها را می توان با فرمول های ریاضی به یکدیگر مرتبط کرد ، که دقیقاً هنگام تغییر اندازه تصویر ، موقعیت آنها را دوباره محاسبه می کند.

این ویژگی گرافیک برداری در مقایسه با نرم افزار تصویربرداری مانند فتوشاپ که از شبکه های پیکسلی برای ارائه تصاویر استفاده می کند متفاوت است. وقتی این نوع تصویر به اندازه کافی کوچک شود ، پیکسلهای منفرد متشکل از یک نقشه بیت قابل مشاهده هستند.این پدیده منجر به از دست دادن کیفیت تصویر معروف به پیکسلاسیون میشود که باعث میشود ایلستریتور خصوصا در ایجاد تصاویر بزرگ مانند بنر تبلیغاتی سودمند باشد.

.

آرش مرادوند

آرش مرادوند حدود 3 سالی هست که در زمینه برنامه نویسی و تولید محتوا و سئو به صورت تخصصی فعالیت می کند و علاقه زیادی به کسب تجربه در زمینه بازاریابی اینترنتی و تجارت الکترونیک دارد، آرش یک کارآفرین خستگی ناپذیر است و با انرژی حیرت انگیزی تمام قسمت های ارور وب را توسعه می دهد، آرش به سبک حرفه ای و انحصاری خود زندگی می کند و خط فکری خاصی را همیشه دنبال می کند، او رفتار هایی کاملا متفاوت نسبت به سایر مدیرانی که تا به حال دیده اید دارد...

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا