Adobe After Effects

افترافکت چیست؟

آموزش صفر تا صد افتر افکت

با مقاله آموزش صفر تا صد افتر افکت با شما همراه هستیم تا افتر افکت را که کاملا رایگان است را با خواندن مقاله های سایت ما بر Adobe After Effects مسلط شوید. ادوبی افتر افکت یک نرم افزار برای تولید موشن گرافیک و افکت های خاص برای استفاده در ویدیو ها ، محتوا و ارائه های آنلاین میباشد.افترافکت برای هر دو سیستم عامل مک و ویندوز نیز قابل دسترس میباشد.افترافکت به صورت وسیعی در تلویزیون و فیلم ها برای تولید افکت های خاص،انیمیشن و ترکیب ویدیو استفاده میشود.پروژه های تولید شده با استفاده از افترافکت میتوانند در پخش تلویزیونی،ویدیو ها،تحت وب،نمایشگر های داخل فروشگاه و کیوسک ها استفاده بشوند.افترافکت میتواند برای طراحی عناوین،تولید کاراکتر های کارتون،به کاربردن انیمیشن.اگرچه افتر افکت میتواند همه این کار ها را انجام دهد،اما افترافکت مانند نرم افزار ویرایش ویدیو نمیباشد.بهترین کار این برنامه اعمال کردن افکت ها بر روی فیلم پس از ویرایش یا تولید انیمیشن و موشن گرافیک و درغیر این صورت اشیا ثابت. افترافکت ابزاری برای داستان سرایی است ، با ایجاد گرافیک های دیداری جذاب که در هر رسانه ای ادغام می شوند تا ارائه ، داستان ، تصویر یا حالت را بهبود بخشند.

استفاده های اولیه افتر افکت

کاربردهای اصلی افتر افکت را می توان به سه دسته تقسیم کرد: انیمیشن ، افکت ها و ترکیب.

نوع خاصی از انیمیشن که  افترافکت بیشتر برای آن استفاده میشود به عنوان موشن گرافیک شناخته میشود، که شامل ایجاد حرکت و حرکت اشیا ایستا مانند لوگو،متن و سایر عناصر گرافیکی است.

نوع افکت هایی که گاهی افکت های بصری نامیده میشوند از فیلم و ویدیو به خوبی شناخته شده اند.

افزودن برف به صحنه فیلم،ایجاد آتش و آب ، باعث به نظر آمدن تبدیل اشیا به مایع همه نمونه هایی از افکت ها هستند.برای ایجاد این افکت های بصری میتوانید از افترافکت استفاده کنید.

افترافکت نیز برای ترکیب دیجیتال نیز استفده میشود که شامل چندین فیلم در یک محصول است. چه فیلم ها به صورت لایه لایه روی هم قرار بگیرند ، چه در گوشه های جداگانه یک صفحه، افترافکت امکان ادغام چندین فیلم با استفاده از ترکیب را فراهم میکند.

چه کسی از افترافکت استفاده میکند

افترافکت توسط هنرمندان تجسمی، انیماتور ها، آژانس های تبلیغاتی، ویدیو آرتیست ها، ویرایشگران ویدیو، طراحان بصری، متخصصان شبکه های اجتماعی، تولید کنندگان ویدیو، طراحان موشن گرافیک و متخصصان تجربه کاربری استفاده میشود. کسب مهارت در افتر افکت ناشی از آموزش عمیق و استفاده عملی است.

افتر افکت برای تلویزیون و گرافیک تصویری

افترافکت به عنوان نرم افزاری برای حرفه ای های گرافیک برای ایجاد ویدیو های با کیفیت برای پخش در تلویزیون آغاز شد . امروزه نیز ابزاری مهم برای کارشناسان طراحی پخش است. بسیاری از افراد حرفه ای در زمینه فیلمبرداری ، این ابزار را در کارهای روزمره خود برای خلق موشن گرافیک و ترکیب بندی ، ابزاری اساسی می دانند.

افتر افکت برای ایجاد محتوای وب

نمایشگرهای دیجیتال مانند تلویزیون های با کیفیت بالا ، مانیتورها و پروژکتورها از دیگر مواردی هستند که در آنها گرافیک های حرکتی نمایش داده می شوند.افترافکت برای افزودن تاثیر بر اشیا ساکن استفاده میشود. افترافکت همچنین می تواند شامل ارائه های شرکتی همراه با انیمیشن برای اسلایدها ، نمودارها باشد. با گسترش و مقرون به صرفه بودن تلویزیون های با کیفیت بالا و سایر نمایشگرهای دیجیتالی ، بسیاری از اماکن عمومی مانند مراکز خرید ، فروشگاه های خرده فروشی ، مدارس و حتی پایگاه های نظامی از موشن گرافیک برای اطلاع رسانی و سرگرمی استفاده می کنند.

آنچه با افتر افکت ایجاد می شود

به عنوان ابزاری خلاقانه و فنی برای فیلم ، جلوه ها و ترکیب بندی می توان از آن برای ساخت ، ایجاد و سبک سازی فیلم های دو بعدی در یک فضای سه بعدی استفاده کرد.افترافکت میتواند برای طراحی عناوین، ایجاد شخصیت های کارتونی دوبعدی،ادغام فیلم ها با هم در یک مجموعه از تصاویر متحرک ، متحرک سازی لوگو های ثابت و متن مورد استفاده قرار گیرد.افترافکت مانند نرم افزار ویراشگر ویدیو نیست، زیرا به طور کلی برای اعمال افکت ها پس از ویرایش فیلم و یا ایجاد گرافیک های مستقل استفاده می شود.

برای یادگیری صفر تا صد فوتوشاپ بر روی لینک کلیک کنید

کلمات کلیدی:افتر افکت،آموزش صفر تا صد افتر افکت،افترافکت چیست

امیرحسین قنبری

امیر حسین قنبری هستم گرافیست و برنامه هایی که به طور تخصصی در این مدت با اون ها کار کردم و در اون ها تخصص دارم برنامه هایی چون افترافکت،پریمیر،موهو،فتوشاپ و ایلستریتور هستند که سازنده یک طراح گرافیک کامل هستند.

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا