Adobe Photoshop

آموزش صفر تا صد فتوشاپ_کاربرد ابزار براش در فتوشاپ

آموزش صفر تا صد فتوشاپ_کاربرد ابزار براش در فتوشاپ

آموزش فتوشاپ _ابزار براش به شما این اجازه را میدهد که روی هر لایه ای نقاشی کنید ، دقیقا مانند یک قلم مو. همچنین تنظیمات متفاوتی برای انتخاب خواهید داشت که می تواند به شما در تنظیم شرایط مختلف کمک کند.هنگامی که نحوه استفاده از ابزار براش را یاد بگیرید ، متوجه خواهید شد که ابزار هایی مانند eraser،spot healing brush نیز از یک گروه تنظیمات مشابهی برخوردار هستند.

برای یادگیری صفر تا صد ایلوستریتور بر روی لینک کلیک کنید

استفاده از ابزار براش

استفاده از این ابزار در یک سند راحت است. به راحتی این ابزار را از پنل ابزار ها پیدا کرده و انتخاب کنید،سپس روی سند کلیک کنید و بکشید تا رنگ آمیزی شود.همچنین می توانید حرف “b” را در کیبورد خود انتخاب کنید تا ابزار براش برای شما انتخاب شود.

ابزار فتوشاپ

برای انتخاب رنگ متفاوت برای براش ، روی ابزار color picker کلیک کنید.سپس از کادر محاوره ای رنگ مورد نظر را انتخاب کنید.

ابزار فتوشاپ2

همچنین میتوانید تنظیمات مختلف ابزار براش را از control panelنزدیک بالای صفحه انتخاب کنید.

ابزار فتوشاپ 4

برخی از تنظیماتی که شما میتوانید تنظیم کنید عبارت اند از:

#1 سایز براش:اگر میخواهید سایز براش را بزرگتر یا کوچکتر کنید، روی فلش کشویی در صفحه کنترل کلیک کنید، سپس سایز براش را تنظیم کنید.همچنین میتوانید کلید های براکت[] را فشار دهید تا در هر زمان به سرعت اندازه براش کم یا زیاد شود.

ابزار فتوشاپ5

#2 سختی: اگر میخواهید لبه های براش را نرم تر یا سخت تر کنید، میتوانید سختی براش را از همان منوی کشویی تنظیم کنید.یک براش سخت تر دارای لبه های واضح تر و مشخص تر است،در حالی که یک براش سخت دارای لبه های مات و نامشخص است.برای اکثر مواقعع توصیه میکنیم سختی را روی 50% یا کمتر تنظیم کنید زیرا کمک می کند که ضربه های براش کمتر مشخص شود.

ابزار فتوشاپ6

#3 نکته براش:اگر میخواهید جلوه ای منحصر به فرد ایجاد کنید،نکات مختلفی برای براش وجود دارد که می توانید در همان منوی کشویی انتخاب کنید.برخی از اینها براش شبیه سازی ابزار های مختلف در زندگی واقعی مانند قلم و ماژیک طراحی شده اند، درحالی که برخی دیگر ساده ترند.

ابزار فتوشاپ7

#4 وضوح: به طور پیش فرض وضوح براش شما 100% است ، بنابراین براش شما از بیشترین شدت وضوح استفاده میکند.با این حال میتوانید میزان وضوح براش خود را کاهش دهید تا شدت وضوح آن کمتر شود.

ابزار فتوشاپ8

کلمات کلیدی:ابزار براش،آموزش فتوشاپ،ابزار براش در فتوشاپ

امیرحسین قنبری

امیر حسین قنبری هستم گرافیست و برنامه هایی که به طور تخصصی در این مدت با اون ها کار کردم و در اون ها تخصص دارم برنامه هایی چون افترافکت،پریمیر،موهو،فتوشاپ و ایلستریتور هستند که سازنده یک طراح گرافیک کامل هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا